Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Spacery "Lublin z Duszą"

„Lublin z Duszą” jest propozycją dla studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. To spotkanie z ciekawymi ludźmi oraz okazja do odkrywania miejsc, które tworzą kreatywny klimat naszego miasta (w aspekcie kulturalnym, społecznym  oraz biznesowym). Wycieczki, z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników, stanowią dla młodych ludzi inspirację w planowaniu wolnego czasu, a także przy podejmowaniu różnych aktywności, również tych związanych z ich przyszłością zawodową czy obywatelską.

W ten sposób, w kontakcie z ludźmi pasji zarażamy pasjami. Zachęcamy do wyjścia zza komputerowych biurek i czterech ścian akademika czy swojego mieszkania.

Mimo, że "Lublin z Duszą" korzysta z historycznego i kreatywnego bogactwa miasta,  nie jest projektem ani turystycznym ani kulturalnym. To projekt motywujący i inspirujący młodych, a wykorzystywanie oraz rozwijanie potencjału młodości ma  znaczenie dla dobrej przyszłości Lublina.

Wymagane są wcześniejsze zapisy - drogą mailową bądź telefonicznie (terminy oraz mapki tras w załącznikach poniżej). Przy zgłoszeniu proponujemy pakiet dwóch spacerów w jednym tygodniu - wtorek: Stare Miasto, czwartek: Śródmieście. Bliższych informacji można zasięgnąć w Wydziale Strategii  i Obsługi Inwestorów:

 

Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
plac Litewski 1, pokój 303, III piętro
tel. 81 466 2512
e-mail:

Osoby zapisujące się na spacer wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jednolity (Dz. U. 2015. poz. 2135) dla celów wiązanych z realizacją projektu Spacery "Lublin z Duszą".
1. Administratorem danych jest Prezydent Miasta Lublin
    plac Króla Władysława Łokietka 1
    20-109 Lublin
2. Dane osobowe są zbierane w celu realizacji projektu Spacery "Lublin z Duszą".
3. Każdy ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych.
4. Podanie danych jest dobrowolne.

Najświeższe informacje o projekcie zamieszczamy na oficjalnym profilu na Facebooku. Informujemy tam o najbliższych terminach spacerów, a także o różnych działaniach w ramach projektu, m.in. o konkursach (do wygrania: książki, płyty oraz wejściówki na wydarzenia kulturalne).

Organizatorami spacerów są: Urząd Miasta Lublin, Ośrodek „Brama Grodzka Teatr NN”, Duszpasterstwo Akademickie KUL. Współpracujemy z lubelskimi uczelniami, instytucjami kultury, a także innym podmiotami, którym bliska jest idea „Lublina z Duszą”.

Miejsce "Lublin z Duszą"

Dziękujemy instytucjom współpracującym
przy realizacji Spacerów „Lublin z Duszą”


Miejsce Lublin z Duszą - logo

Dzięki Wam ludzie lepiej czują się w Lublinie!
Poznaj wyróżnione instytucje:

 

logo Dom Słów Dom Słów
logo Muzeum Lubelskie Muzeum Lubelskie w Lublinie
logo Teatr NN

Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”

logo Fundacja Sztukmistrze Fundacja Sztukmistrze
logo Galeria Labirynt Galeria Labirynt
logo Duszpasterstwo Akademickie KUL Duszpasterstwo Akademickie KUL
logo Centrum Kultury w Lublinie Centrum Kultury w Lublinie
logo Lublin miasto inspiracji Urząd Miasta Lublin
logo Business Link Business Link Lublin
logo Warsztaty Kultury Warsztaty Kultury

 

Do pobrania

Zasady programu Miejsce Lublin z Duszą.pdf
Zasady programu Miejsce Lublin z Duszą

Spacery „Lublin z Duszą” - 3 klucze

Każdy uczestnik spacerów otrzymuje symboliczne 3 klucze, dzięki którym może otworzyć/poznać Duszę miasta:

I. klucz - Nietuzinkowi ludzie
II. klucz - Świat ciekawych doświadczeń
III. klucz - Źródło inspiracji

I. Klucz - Nietuzinkowi ludzie
Spacery opracowaliśmy w autorski sposób z udziałem pasjonatów Lublina. Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami niesztampowych miejsc oraz oryginalnych inicjatyw. Uczestnictwo w wycieczkowej grupie ma jeszcze jeden walor: pozwala na nawiązanie znajomości z innymi młodymi ludźmi (studentami różnych kierunków, wszystkich lubelskich uczelni).

II. Klucz - Świat ciekawych doświadczeń
Spacery odsłaniają kreatywny potencjał Lublina. Oryginalność i koloryt miasta. Zaproponowane trasy prowadzą do konkretnych, często mało znanych lokalizacji. Poprzez wizyty w najciekawszych miejscach Lublina spacerowicze bezpośrednio doświadczają tworzącego się tam klimatu miasta, odkrywają jego tajemnice, ale też możliwości.

III. Klucz - Źródło inspiracji
Zaletą wycieczek jest też możliwość zapoznania się z ofertą programową instytucji, porozmawiania o niej bezpośrednio z gospodarzami miejsc. To okazja aby wybrać najbardziej interesujące dla  siebie inicjatywy, opracować własne, skrojone na miarę kalendarium wydarzeń. „Lublin z Duszą” zachęca też do angażowania się w różne aktywności, stanowi propozycję dla tych, którzy chcą się udzielać wolontariacko lub poszukują inspiracji do własnych inicjatyw, również tych związanych z przyszłością zawodową.

Pięć edycji spacerów w skrócie

Podczas pięciu edycji projektu (zrealizowanych od jesieni 2013 roku do drugiej połowy listopada tego roku) grono Spacerowiczów osiągnęło rozmiary 1630 osób. Oznacza to 3260 stópek, które pokonały zaplanowane w ramach programu trasy. Uczestnicy wydeptali z nami ulice, uliczki, skwerki i ciekawe zakamarki podczas 100 wycieczek, co konkretnie przekłada się na:

  • 300 przechodzonych razem godzin
  • 300 godzin wykorzystanych na poznawanie miasta
  • 300 godzin przeznaczonych na spotkania i rozmowy z pasjonatami Lublina.

Bardziej obrazowo, gdyby przyjąć założenie, że spacery odbywały się od rana do wieczora (po 12 godzin, bez przerwy) to potrzebowalibyśmy do przeprowadzenia wycieczek 25 dni.

Przez dwa lata ślady odkrywców “Lublina z Duszą”, jak niewidoczne pieczątki, zostawały przede wszystkim na bruku Starego Miasta i w Śródmieściu ale też na chodnikach Miasteczka Akademickiego oraz kampusu Politechniki Lubelskiej.

Lublin_z_Dusza_Infografika

Lublin z duszą infografika 2

Pilotażowy projekt “Lublin  z Duszą” realizowany był w październiku i listopadzie 2013 r. z inicjatywy Duszpasterstwa Akademickiego KUL, we współpracy z Ośrodkiem "Brama Grodzka - Teatr NN” i Urzędem Miasta Lublin. Zakończył się sukcesem. W pierwszej edycji wzięło udział osiem grup. Program początkowo adresowany do młodzieży  KUL, obecnie kierowany jest do studentów wszystkich lubelskich uczelni, zarówno państwowych, jak i prywatnych, a także do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Do pobrania

Terminy spacerów - VII edycja.pdf
Terminy spacerów - VII edycja

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.