Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Komunikaty

30.04.2014
W związku z trwającymi robotami ul. Narutowicza pozostanie wyłączona z ruchu do końca sierpnia. Objazd wyznaczono ulicami: Okopowa - Lipowa. Komunikacja miejska została skierowana na objazd ulicami: Lipowa - Krakowskie Przedmieście. Prace na odcinku wyłączonym z ruchu będą prowadzone etapami, tak aby w miarę możliwości zapewnić dojazd mieszkańców do posesji. W zależności od zaawansowania robót dojazd będzie możliwy od ul. Okopowej lub od al. Piłsudskiego. Mieszkańcy tego obszaru na bieżąco będą informowani o planowanych pracach przez wykonawcę robót.
czytaj więcej
17.02.2014
Na wiaduktach w ciągu al. Kompozytorów Polskich obowiązuje zmieniona organizacja ruchu i ograniczenia tonażowe. Zmiany zostały wprowadzone przed weekendem, zgodnie z zaleceniami przeglądu. Na obu obiektach w ciągu al. Kompozytorów Polskich obowiązuje ograniczenie nośności do 15 t oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, na obiekcie zachodnim, prowadzącym od al. Smorawińskiego do al. Solidarności, wyłączony został lewy pas ruchu. Ruch odbywa się jednym, prawym pasem wiaduktu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do czasu przebudowy obiektów. Zmiany zostały wprowadzone zgodnie z zaleceniami przeglądu rocznego, który został wykonany jesienią 2013 r. Zgodnie z wytycznymi oba obiekty powinny przejść remont najpóźniej w 2015 r.
czytaj więcej
14.02.2014
Na ostatniej sesji Rady Miasta Lublin radni przyjęli uchwałę w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego. Ponadto, Prezydent Krzysztof Żuk zapowiedział, że podległe mu jednostki i spółki nie będą wydawały zgód na wieszanie plakatów na miejskiej infrastrukturze.
czytaj więcej
03.02.2014
W poniedziałek, 3 lutego br. linie podmiejskie nr: 78 i 85 wróciły ponownie na swoje podstawowe trasy przejazdu, tj. linia nr 78 dojeżdża do Zemborzyc Podleśnych, a linia nr 85 wznawia swoje kursowanie. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach, z powodu nieodśnieżnych pętli i ciągów komunikacyjnych poza granicami miasta, trasa linii 78 została tymczasowo skrócona, zaś linia nr 85 w miniony piątek, nie kursowała wcale. Mając na uwadze powyższe utrudnienia, kursowanie linii nr 78 i 85, szczególnie poza terenem Gminy Lublin, będzie na bieżąco monitorowane. W przypadku ewentualnego pogorszenia warunków pogodowych i wystąpienia trudności w przejeździe, będą podejmowane kolejne decyzje, co do przebiegu tras i funkcjonowania tych linii.
czytaj więcej
24.01.2014
Z uwagi na niskie temperatury również w weekend w godzinach 9.00–14.00 osoby bezdomne mogą korzystać z pomocy Dziennego Ośrodka Wsparcia dla Bezdomnych w Lublinie mieszczącego się przy ul. Młyńskiej 18. Dodatkowo codziennie, w dni powszednie od godziny 19.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 13.00, „Gorący Patrol” w siedzibie przy ul. 1-go Maja 20 wydaje osobom potrzebującym ciepłą zupę lub gorącą herbatę i kanapki. Mieszkańcy miasta, którzy mają wiedzę o osobach bezdomnych, narażonych na negatywne skutki niskich temperatur mogą zgłaszać takie sytuacje do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego mieszczącego się w Lublinie, ul. Lipowa 27 lub pod całodobowy numer telefonu (81) 466 17 14. Istotne jest zwrócenie uwagi na osoby przebywające na klatkach schodowych, w okolicach dworców, ogródków działkowych, węzłów ciepłowniczych. Odpowiednio wczesna reakcja na potrzeby drugiego człowieka pozwoli odpowiednim służbom na czas przyjść z pomocą. Przydatne adresy i telefony znajdują się na stronie Urzędu Miasta Lublin.
czytaj więcej
06.12.2013
Zapraszamy do zapoznania się z "Informatorem zimowego utrzymania dróg na terenie miasta Lublin", w którym znajduje się wykaz ulic, chodników, placów, schodów i kładek dla pieszych, które objęte są stałym zimowym utrzymaniem i będą odśnieżane w przedstawionej kolejności. Informator znajduje się na stronie Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, można go też pobrać z naszej strony: "Informator zimowego utrzymania dróg na terenie miasta Lublin".
czytaj więcej
28.11.2013
Zachęcamy do skorzystania z mapy zawierającej informacje o realizowanych aktualnie pracach drogowych. Mapa przedstawia roboty trwające, a także te które zostały zakończone, ale nie przeszły jeszcze odbioru technicznego. Roboty oznaczone są na mapie trójkątem z czerwoną obwódką. Po kliknięciu na nią wyświetlą się dodatkowe informacje. jak sprawdzić gdzie trwają prace? po kliknięciu w mapę, proszę wybrać w lewym menu kategorię "Inne" a następnie "Remonty ulic".
czytaj więcej

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

Captcha*

Ile to jest dwa odjąć 1?

(wpisz wynik liczbowo)