W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
YouthMediaLab Lublin
30.03.201621:31

Uwaga lubelscy gimnazjaliści i licealiści! Interesujecie się nowoczesnymi technologiami? Kręcą Was media społecznościowe? Chcecie nauczyć się np. programowania w Arduino, obsługi drukarki 3D lub montażu filmów? Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów YouthMediaLab Lublin. Nie zwlekajcie, rekrutacja trwa tylko do 13 kwietnia.

YouthMediaLab Lublin organizowany przez Warsztaty Kultury, to cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów klas III gimnazjum oraz lubelskich licealistów, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję poeksperymentować z nowoczesnym sprzętem, poznać od podszewki multimedia oraz stworzyć własny projekt „medialabowy” związany z Lublinem (do zrealizowania np. w trakcie najbliższej Nocy Kultury). Na każdym kroku będą towarzyszyli im doświadczeni trenerzy, którzy nauczą obsługi przeróżnych „odjechanych” urządzeń, a także podzielą się doświadczeniami, które zdobyli w trakcie zeszłorocznej MediaLab Lublin Battle dla dorosłych.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 16 kwietnia, a finał projektu zaplanowany jest na 18 maja. 

ZGŁOSZENIA

Warsztaty Kultury czekają na zgłoszenia do 13 kwietnia. Udział w programie mogą wziąć uczniowie z klas III gimnazjum oraz licealiści z Lublina. Można zgłaszać się indywidualnie lub grupowo na przykład z przyjaciółmi. Wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny na stronie www.warsztatykultury.pl Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Udział bezpłatny.          

Czym są MediaLaby?    
Pierwszy MediaLab zorganizowano w 1985 r. na jednej z najlepszych politechnik na świecie – Massachusetts Institute of Technology (USA). W dużym uproszczeniu to forma warsztatów, na których spotykają się ludzie z bardzo różnymi specjalnościami, zarówno „technicznymi” (np. programiści, inżynierowie, projektanci), jak i „miękkimi” (np. artyści, animatorzy kultury, kulturoznawcy). Uczestnicy warsztatów wspólnie pracują nad projektem, który łączy najnowocześniejsze technologie z multimediami.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane