W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pierwsze kody za płoty - warsztaty dla dzieci

Pierwsze kody za płoty - warsztaty dla dzieci
25.10.201623:51

„Pierwsze kody za płoty” to nowy cykl dziecięcych warsztatów medialabowych realizowany przez Warsztaty Kultury w Lublinie, a przede wszystkim niezła frajda i początek fascynującej przygody. Uczestnicy przeniosą się w świat tajnych agentów, robotów i szalonych naukowców. Wcielą się w rolę programistów i projektantów, napiszą swoje pierwsze linijki kodu, stworzą własną grę, zaprojektują stronę internetową, dowiedzą się czym jest Arduino, jak z niego korzystać i jakie cuda możemy z jego pomocą wyczarować. Czeka ich trening wyobraźni i umiejętności pracy w zespole, a do tego doskonała zabawa!
 
Zajęcia poprowadzi Ula Mitas – UX Designer, projektantka graficzna związana z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach i organizatorka wydarzeń w Women in Technology. Od 2014 roku organizuje prelekcje i warsztaty dla fanek i fanów technologii. Współorganizuje projekty również ze śląskim Hackathon HackSilesia oraz dobroczynne wydarzenie Santa Cloud, dedykowane Fundacji SOS dla Zwierząt z Chorzowa. Przez kilka lat związana z Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej, gdzie przeprowadziła szereg warsztatów dla dzieci, m.in. warsztat artystyczny „Przewodnik po wyobraźni”, warsztat typografii w ramach „Raciborska Oddycha Sztuką”, czy „Pierwsze styki z elektroniką” w ramach międzynarodowego festiwalu art+bits. Miłośniczka projektowania piktogramów, informacji wizualnej, Arduino i wykładów TedTalks.

Warsztaty Kultury przygotowały zajęcia dla dwóch grup wiekowych: 
10-13 lat | 5-6 listopada 2016, godz. 10:00-14:00 – Warsztaty z projektowania i programowania stron www 
6-9 lat | 26-27 listopada 2016, godz. 10:00-14:00 – Zabawa z Arduino 
Zajęcia odbędą się w pracowni przy ul. Bernardyńskiej 11. Liczba miejsc ograniczona. Zapisywać można się drogą telefoniczną pod numerem 81 533 08 18 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 lub mailowo: sekretariat@warsztatykultury.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem uczestnictwa w Warsztatach jest udział w obydwu dniach szkoleniowych oraz akceptacja regulaminu i dostarczenie do Warsztatów Kultury przed rozpoczęciem warsztatu podpisanego oświadczenia. Dokument dostępny na stronie www.warsztatykultury.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane