W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sukces lubelskiego środowiska filmowego

Sukces lubelskiego środowiska filmowego
22.01.200812:30

Dnia 21 stycznia, w Warszawie, zostały ogłoszone wyniki pierwszej edycji dorocznej Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Organizatorami gali, która odbyła się wraz z Noworocznym Spotkaniem Filmowców byli Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
Z ogromną radością zawiadamiamy o dużym sukcesie lubelskich animatorów. Otóż, zostali oni laureatami nagrody w kategorii „krajowe wydarzenie filmowe”. Uznanie jurorów konkursu zdobyła Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu organizowana przez Stowarzyszenie Filmowe CineEuropa w Lublinie. - a w kategorii „dyskusyjny klub filmowy” został nominowany DKF "Bariera" w Lublinie, który także prowadzony jest obecnie przez to stowarzyszenie. Nagrodzony został również portal www.filmpolski.pl, zgłoszony m. in. przez Miasto Lublin. Główni autorzy sukcesu, Piotr Kotowski - prezes Bariery, prezes CineEuropa oraz przede wszystkim Rektor Letniej Akademii Filmowej, oraz wice-prezes Stowarzyszenia i Dyrektor LAF – Arnold Deć bardzo dziękują wszystkim, którzy do owych sukcesów się przyczynili. Przyjaciołom, pracownikom, miasteczku Zwierzyniec, jego władzom i mieszkańcom, wolontariuszom, partnerom, instytucjom wspierającym oraz samym uczestnikom i widzom. Trudno w tym miejscu wymienić 75 osób, które pracowały podczas ostatniej edycji LAF. Dziękują też instytucjom, które nas zgłosiły do nagrody (Urząd Miasta Lublin oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie). Radość organizatorów jest tym większa, że ostatnia edycja LAF była bardzo udana w zgodnej opinii zarówno ich, jak i gości, którzy z całej Polski wysyłali pochwały. Dzięki LAF o Zwierzyńcu, Lublinie i Lubelszczyźnie stało się głośno, przynajmniej w świecie kultury. A na seansach DKF "Bariera" pojawia się coraz więcej ludzi. To wszystko motywuje laureatów do dalszej pracy. Z pewnością jeszcze nie raz ich usłyszymy. Jeszcze parę słów o idei nagrody. Oglądając filmy pamiętamy dobrze nazwiska reżyserów, kreujących główne role, czasem kompozytora i producenta. A zapominamy często o tych, którzy przyczyniają się do popularyzacji kinematografii organizując festiwale, przeglądy, wystawy, spotkania z twórcami. To tysiące często nieznanych szerzej ludzi, którzy działają w dziedzinie upowszechnienia kultury filmowej i mają ogromny wkład w rozwój polskiej kinematografii. Chcąc docenić wysiłki wielu entuzjastów kina, ludzi i organizacji, którzy z wielką pasją i poświęceniem, propagują wiedzę o kinie, promują polskie filmy w kraju i zagranicą, edukują młodego widza, publikują na temat filmu PISF ustanowił Doroczną Nagrodę. Redakcja portalu www.lublin2016.pl składa gratulacje i serdeczne życzenia dalszych sukcesów! www.pisf.pl