W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Walczą o tytuł "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej"!

Walczą o tytuł "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej"!
08.09.201621:02

DDK "Czuby Południowe" i DDK "Węglin" walczą o tytuł "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej". Do 16 września 2016 r. trwa głosowanie w plebiscycie o tytuł "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej", który realizowany jest równolegle z ogólnopolskim Programem Społecznym "Mistrz Mowy Polskiej".

Lubelskie instytucje zdobyły jedną z pięciu nominacji, jakie przyznała Akademia Mistrzów Mowy Polskiej spośród blisko stu zgłoszeń z całej Polski. W gronie nominowanych znalazły się również, między innymi: Akademia Teatralna w Warszawie i Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie.

Na Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe" oraz Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" głosować można wysyłając sms o treści TYP.KUZNIA.DDK pod numer 73480 lub za pomocą strony internetowej http://www.mistrzmowy.pl/glosowanie/

"Warsztaty Słowa” prowadzone są w Dzielnicowym Domu Kultury “Węglin” i Dzielnicowym Domu Kultury “Czuby Południowe” od początku istnienia instytucji przez Dorotę Lesiak i Mateusza Nowaka. Dorobek warsztatów to ponad osiemdziesiąt nagród i wyróżnień zdobytych przez ich uczestników na konkursach recytatorskich o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej i lokalnej. Uczestnicy warsztatów są również laureatami stypendiów oraz nagród Prezydenta Miasta Lublin i Marszałka Województwa Lubelskiego. Od początku istnienia w zajęciach brało udział kilkudziesięciu recytatorów w każdym wieku – dzieci, młodzież szkolna, studenci, dorośli i młodzież. Instruktorzy zajęć sztuki recytacji i mówienia artystycznego uczyli się nie tylko od swoich instruktorów, Anny Paluch i Haliny Tomaszewskiej-Kornackiej, ale również autorytetów w dziedzinie sztuki żywego słowa: Beaty Fudalej, Jarosława Gajewskiego, Józefy Jamróz-Zając, Ireny Jun, Bogusława Kierca, Grażyny Matyszkiewicz, Barbary Michałowskiej-Rozhin, Moniki Rasiewicz. Praca warsztatowa oparta jest głównie na idei i praktyce Mieczysława Kotlarczyka, opisywanej przez niego za pomocą trzech głównych zagadnień DYKCJA – EKSPRESJA – MAGIA. W pracy na dykcją wykorzystywane są głównie materiały warsztatowe opracowane przez Bogumiłę Toczyską i Mieczysławę Walczak-Deleżyńską.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane