W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zmalowaliśmy coś w Lublinie

Zmalowaliśmy coś w Lublinie
23.10.201614:35

Miejska przestrzeń w Lublinie nabrała nowego kolorytu. Przy ul. Lubartowskiej 69 powstał soczysty mural inspirowany Cydrem Lubelskim i Lubelskim Świętem Młodego Cydru.          

„Cydr Lubelski i festiwal zostaje z nami na cały rok!” - cieszą się autorzy niezwykłej grafiki Grupa Magnifiko i Karol Banach, polski ilustrator, grafik. Stworzony przez nich niezwykły mural powstał z inicjatywy firmy AMBRA S.A. i Urzędu Miasta Lublin. Artyści, którzy go stworzyli to młodzi, bardzo utalentowani ludzie z licznymi sukcesami na koncie.

Karol Banach pracował dla takich wydawnictw jak KUKBUK, Duży Format, Przekrój, Twój Styl, Wysokie Obcasy. Współpracował też z firmami m.in. Costa Coffee, IKEA Poland, Pepe Jeans London, Samsung. Swoje prace wystawiał w Polsce, Grecji, Rosji, Portugalii, Anglii i Australii. Jest autorem ilustracji do „Bajek”  Erny Rosenstein, za które otrzymał wiele prestiżowych nagród. Teraz porwała go fala jabłkowego orzeźwienia!

Z kolei Magnifiko to grupa projektowa działająca w przestrzeni miejskiej, złożona z artystów graffiti, grafików oraz projektantów, chcących zmieniać przestrzeń miejską. Realizują projekty z obszaru malarstwa ściennego, projektowania graficznego, fotografii, dizajnu, animacji oraz filmu.

Wspólną ideą przyświecającą działaniom grupy jest myślenie o mieście jako naturalnym środowisku, żywej tkance, którą współtworzymy i za którą ponosimy odpowiedzialność jako mieszkańcy. W centrum działań artystycznych jest człowiek, jego potrzeby i oczekiwania, dlatego też członkowie grupy Magnifiko chętnie angażują się w przedsięwzięcia o charakterze kulturalno-społecznym.

Mural przy Lubartowskiej 69 to kolejny wspólny projekt producenta Cydru Lubelskiego i miasta Lublin. Twórcza współpraca zaowocowała do tej pory takim przedsięwzięciami jak lubelska gra miejska, w której rywalizacja o nagrody została połączona ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków Lublina oraz konkurs kulinarny „Miejsc Inspiracji” na unikalną potrawę regionalną. Wszystko w ramach pozytywnej synergii biznesu i miejskiej kultury, służącej rozwojowi produktu regionalnego, a tym samym samego regionu.

W planach są następne wspólne inicjatywy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane