W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Co komu do domu czyli cudzoziemka

Bitwa o kulturę. Co komu do domu czyli cudzoziemka
Data rozpoczęcia 2014-03-04
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Teatr Stary zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Bitwa o kulturę.

prowadzenie: Grażyna Lutosławska
goście: Agnieszka Kowaluk, Nuna Jaroszyńska

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Co to znaczy być mieszkanką kraju innego niż ojczysty? Jaką przyjąć postawę – wtopić się w kulturę, integrować, izolować, przyjmować, zmieniać? Kim są dzisiejsi emigranci? A może to słowo przestaje znaczyć w czasach tak wielkich możliwości zmiany miejsca zamieszkania? Grażyna Lutosławska

Agnieszka Kowaluk - tłumaczka literatury niemieckojęzycznej (m.in. Elfriede Jelinek, Marlene Streeruwitz, Hans-Ulrich Treichel), dziennikarka (w Süddeutsche Zeitung pisze o Niemcach dla Niemców), autorka. W maju ukaże się w Niemczech jej książka "Du bist so deutsch!" . W ramach serii "Gut gepolt!" prezentuje literaturę polską w Monachium. Mama dwujęzycznej córki. Od 15 lat mieszka w Monachium.

Nuna Jaroszyńska - lublinianka, mgr inż. ogrodnik AR w Lublinie. W latach 1990-1994 pracownik działu polonijnego Konsulatu Generalnego w Chicago, następnie Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Waszyngtonie. W latach 2001-2005 żona Ambasadora RP w Królestwie Norwegii i Islandii jako członkini International Women Club, organizatorka wycieczek do Polski dla żon ambasadorów; corocznych spotkań dla Polek mieszkających w Norwegii połączonych z koncertami i występami polskich artystów. W latach 2008-2013 żona Ambasadora RP w Australii i Papui Nowej Gwinei. Członkini Women International Club i Zrzeszenia Żon Ambasadorów w Canberze. Brała udział w organizacji wyjazdów do Polski australijskich artystów i historyków sztuki; organizowała coroczne spotkania Polek zamieszkałych w Australii.

Zajmowała się urządzaniem wnętrz Ambasady i rezydencji oraz ogrodu w Oslo i Canberze; kierowała organizacją przyjęć dyplomatycznych oraz wystaw artystycznych w Ambasadzie i rezydencji. Członkini Stowarzyszenia Rodzin Dyplomatów RP. Matka Ewy, babcia dziewięcioletniej Zosi i trzyletniego Andrzeja.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej