W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Blok krótkich metraży w ramach festiwalu Watch Docs

Blok krótkich metraży w ramach festiwalu Watch Docs
Data rozpoczęcia 2017-03-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Kurort / reżyseria: Martin Hrubý / Czechy, 2015 / 25 min / film w wersji polskiej i angielskiej

Na początku lat 60. we wschodnich Czechach powstał ściśle tajny ośrodek wypoczynkowy dla komunistycznych notabli. Za imponującym nowoczesnymi rozwiązaniami projektem stali najwybitniejsi czescy architekci, których przed przyjęciem zamówienia profilaktycznie zamknięto w więzieniu. Modernistyczne założenie, które nigdy nie doczekało się realizacji, zmieniając się w malowniczą ruinę. Nowi właściciele próbują przywrócić mu dawną świetność.

Kwassa Kwassa / reżyseria: Tuan Andrew Nguyen & Superflex / Dania, Wietnam / 2015 / 19 min / film w wersji polskiej i angielskiej

Wyspa Mayotte to francuska kolonia na Oceanie Indyjskim. Jak magnes przyciąga mieszkańców sąsiednich wysp, marzących o lepszym życiu. Małymi łódkami kwassa kwassa próbują pokonać kilkudziesięciokilometrowy dystans dzielący najbliższy ląd od „europejskiej” enklawy. Obserwujemy przy pracy ludzi mozolnie budujących łódź, która zabierze ich wraz z ich marzeniami o nowym początku w niebezpieczną podróż.

Matonge / reżyseria: Amadej Petan & Anatole Mandroyan & Elise Ooms & Luka Cvetko & Nuno Cristino Ribeiro / Belgia, 2015 / czas trwania: 13 min / film w wersji polskiej i angielskiej

Klienci zakładu krawieckiego „Madame Chapeau” nazywają jego właścicielkę czarną kobietą o białym kolorze skóry. To ostatnia biała Belgijka prowadzącą butik w Galerii Ixelles w dzielnicy Matongé w Brukseli. Jej umiejętności są doceniane zarówno przez Kongijczyków, jak i Kameruńczyków, którzy stanowią większość mieszkańców Ixelles. To miejsce, które poza Afrykańczykami odwiedzają właściwie jedynie Belgowie z nostalgią wspominający lata spędzone w Afryce i spragnieni egzotyzmu uczestnicy wycieczek. Mimo nieco anarchistycznej atmosfery galerii Madame Chapeau nigdy nie rozważała porzucenia swojego zakładu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej