W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Cząstki Elementarne - koncert rejestrowany

Cząstki Elementarne - koncert rejestrowany
Data rozpoczęcia 2014-09-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

27 września w Inkubatorze Medialno Artystycznym UMCS wystąpi kolektyw "Cząstki Elementarne". Będzie to specjalny koncert, rejestrowany na potrzeby projektu Lublin Sounds Good.

Lublin Sounds Good to nowy projekt na kulturalnej mapie Lublina. Jego celem jest wydanie ekskluzywnego, dwupłytowego albumu DVD, na którego zawartość złożą się fragmenty koncertów, zarejestrowanych w ramach działalności programowej Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”. Przedsięwzięcie to jest również próbą ukazania Lublina, jako miasta inspiracji, które ma do zaoferowania bogatą ofertę kulturalną oraz dysponuje zapleczem technologicznym i przemysłami kreatywnymi, pozwalającymi na jej przedstawienie w estetycznej, nowoczesnej i multimedialnej formule.
Projekt Miasto Kultury - Lublin Sounds Good, współfinansowany jest przez Prezydenta Miasta Lublin. Realizowany jest w ramach zadania publicznego Kultura i Sztuka przez Fundację Absolwentów UMCS w porozumieniu z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, jako głównym partnerem.
Do udziału w projekcie zaproszono zespoły i solistów eksplorujących różnorodne gatunki i style muzyczne począwszy od muzyki tradycyjnej, poważnej i eksperymentalnej poprzez jazz, blues i szeroko pojęty rock i folk, aż do muzyki reggae, dub i hip-hop.

Jedną z zaproszonych grup są Cząstki Elementarne - zespół pod wieloma względami wyjątkowy, rozmiłowany w wolnej improwizacji, który sam o sobie pisze tak:
"Cząstki elementarne to nowo powstały kolektyw o charakterze interdyscyplinarnym mający zrzeszać artystów funkcjonujących w różnych dziedzinach sztuki. Nietrudno jest zinterpretować nazwę interdyscyplinarnego kolektywu zajmującego się sztuką oraz łączeniem różnych jej dziedzin. Cząstki Elementarne są podstawowym fragmentem materii. Każdy z członków kolektywu jest swego rodzaju cząstką wnoszącą swoje właściwości do powstającego „tworzywa”. Grupa rozpoczęła swoją działalność, zajmując się muzyką (wolna improwizacja), chociaż już u samych jej początków powstały krótkie filmiki z koncertów (a więc połączenie muzyki z video). Cząstkom przyszło się zmierzyć z improwizowaniem do filmu Jeana Epsteina „Upadek domu Usherów”. Kolektyw ma nadzieję na rozwój oraz zaskakiwanie grywaniem w różnych przestrzeniach oraz braniem udziału w jak największej ilości wydarzeń łączących różne dziedziny sztuki’ (muzyka, malarstwo, film, taniec, teatr itd.). Kolektyw zaprasza wszelkich kreatywnych artystów (malarzy, filmowców, ludzi zajmujących się teatrem, improwizatorów, oraz ludzi działających w przestrzeni internetowej) do współpracy."

Kolektyw "Cząstki Elementarne" tworzą:
Jacek Chmiel – Odpowiedzialne za wydobywanie brzmień z gitary elektrycznej indywiduum, zainspirowane w dużej mierze szeroko pojętą twórczością zahaczającą o ostateczność, całość, ulotność. Współzałożyciel interdyscyplinarnego kolektywu Cząstki Elementarne. Nieufny w stosunku do języka. Rozdrażniony wszechobecnym nadmiarem słów. Co chwilę znajdujący jakąś sprzeczność (także w sobie). Świadomy niewiedzy oraz niemożliwości ostatecznego poznania, o czym stara się pamiętać w trakcie wykonywania muzyki.
Jacek Steinbrich – kontrabasista, basista, gitarzysta, okazjonalny pianista biorący udział w różnorodnych projektach muzycznych. Zdeklarowany eklektyk.
Tadeusz Cieślak – saksofon
Człowiek z maszyną – lubelski artysta, aktor, animator niebywałych zdarzeń… chciałoby się powiedzieć człowiek orkiestra, ale to Człowiek z Maszyną. Electribe, kaossilator, wavedrum i wideo.
Aleksandar Škorić – perkusista urodzony w Serbii, rozpoczął swoją muzyczną misję jako nastolatek. Będąc członkiem Groznjan Jazz Camp poznał profesora Howarda Curtisa, co wywarło ogromny wpływ na młodego Aleksandra. W 2011 roku grał z European Jazz Orchestra pod dyrekcją Uwe Platha i Andreya Machnev. Jego celem jest tworzenie muzyki bez ograniczeń, szczerze i otwarcie. Swoją muzyczną edukację kontynuuje w Prince Claus Conservatoire w Holandii.

***
Wstęp na koncert jest bezpłatny na podstawie zaproszeń, które będzie można zdobyć w konkursach, o których będziemy informować za pośrednictwem platformy Facebook na profilach Lublin Sounds Good i Cząstki Elementarne
Ilość miejsc ograniczona!
Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia poprzez wysłanie wiadomości e-mail o treści Cząstki Elementarne na adres: lublinsg@gmail.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej