W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finisaż wystawy: Bursztyn bałtycki - skarb polski

Finisaż wystawy: Bursztyn bałtycki - skarb polski
Data rozpoczęcia 2017-01-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Biblioteki, ul. Narutowicza 4
Organizator Miasto Gdańsk, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

W czasie finisażu odbędzie się pokaz mody i bursztynu, sprzedaż bursztynowych precjozów, a w specjalnie przygotowanym programie zaprezentuje się Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA. 

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Konsorcjum "Bursztyn bałtycki. Gdańsk - Lublin", Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, Muzeum Inkluzji w Bursztynie Katedra Zoologii Bezkręgowców Uniwersytetu Gdańskiego. 

Wystawa popularyzuje wie­dzę o bursztynie bałtyckim oraz starożytnych i współ­czesnych szlakach burszty­nowych. Prezentuje doro­bek Gdańska jako Świato­wej Stolicy Bursztynu i po­tencjał Lublina jako nowe­go ośrodka na bursztynowej mapie Polski.
Zwiedzający będą mogli obejrzeć biżuterię z bursztynem bałtyckim autorstwa najlepszych polskich projektantów, zapoznać się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi bursztynu bałtyckiego. Zaprezentowane będą także prace artystów ze Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, wykonane w ramach I warsztatów bursztynniczych Gdańsk-Lublin 2015 w Parczewie. Zwiedzający będą mogli obejrzeć także kilkadziesiąt okazów inkluzji ze zbiorów Muzeum Inkluzji w Bursztynie Katedry Zoologii Bezkręgowców Uniwersytetu Gdańskiego.

Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA – taneczna marka Politechniki Lubelskiej. Pierwsza i jednocześnie najstarsza studencka grupa artystyczna oficjalnie rozpoczęła swoją działalność 1 kwietnia 1970 roku. Głównym celem realizowanym przez Formację GAMZA jest popularyzacja tańca towarzyskiego w środowisku akademickim i zachęcenie studentów do uprawiania tej artystycznej dyscypliny, jako relaksu po dniu przepełnionym wysiłkiem umysłowym. GAMZA to grupa osób chcących dobrze tańczyć. Wielu studentów twierdzi, że przed zdobyciem tytułu inżyniera czy magistra, to już ostatni, w miarę bezstresowy okres na naukę tańca, umiejętności cenionej w towarzystwie. Do GAMZY mogą przyjść wszyscy zainteresowani walcem angielskim, tangiem, sambą, rumbą oraz użytkowym discofoxem oraz rock’n’rollem. Nie ma znaczenia czy ktoś umie tańczyć i posiada najwyższą klasę taneczną „S”, czy też jest zupełnym amatorem. Corocznie tancerze prezentują programy artystyczne podczas studenckich imprez kulturalnych i sportowych, spotkań biznesowych i integracyjnych. Angażują się w organizowanie imprez tanecznych na skalę miejską, ogólnopolską a nawet międzynarodową. Od 1991 roku nieprzerwanie prowadzą działalność charytatywną na rzecz środowiska dzieci i młodzieży niepełnosprawnych. Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA otwarta jest na wszelkie formy współpracy, gwarantując wysoki poziom artystyczny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej