W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jaka kultura? Lublin 700/ Dorota Ignatjew

Jaka kultura? Lublin 700/ Dorota Ignatjew
Data rozpoczęcia 2017-03-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe", Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Uwaga! Podczas spotkania będzie do wygrania podwójne zaproszenie na wybrany spektakl Teatru im. Juliusza Osterwy

Z okazji rocznicy 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim zapraszamy na spotkania w ramach Cyklu „Jaka kultura? - Lublin 700”. Z naszymi gośćmi będziemy rozmawiać na tematy związane z kulturą naszego miasta: jak zmieniło się życie kulturalne na przestrzeni ostatnich lat, co ciekawego się wydarzyło, a co nas ominęło, czego nam jeszcze brakuje, a czego mamy za dużo, co wyróżnia Lublin spośród innych miast, jaka jest lubelska kultura? Do rozmów, które poprowadzi red. Agata Koss-Dybała z Polskiego Radia Lublin zaprosiliśmy wyjątkowych gości. Zapraszamy Państwa do dyskusji!

Dorota Ignatjew - jest absolwentką wydziału lalkarskiego we Wrocławiu (1992) i wydziału aktorskiego w Krakowie (1994). Asystentka Jerzego Grzegorzewskiego przy realizacji „Miasto liczy psie nosy” w Teatrze Studio w Warszawie i „Tak zwana ludzkość w obłędzie” w Teatrze Starym w Krakowie. W latach 1995-2003 aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Od 2003 r. asystent reżysera w Teatrze Narodowym. Reżyserowała „Cyjanek o piątej” Kohouta w Teatrze Żydowskim – spektakl prezentowany był w ramach Festiwalu Singera w roku 2006, a od 2007 roku grany w Teatrze Polskim w Warszawie. Przedstawienie prezentowane było również na Festiwalu Form w Kielcach i na festiwalu „Anioł publiczności” w Bielsku-Białej. W 2008 roku reżyserowała „Utarczki” C. Hayes w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Za rolę w tym spektaklu aktorka G.Bułka otrzymała Złotą Maskę województwa śląskiego. W tym samym teatrze w 2010 r. grany był spektakl w reżyserii Doroty Ignatjew „Norymberga” Wociecha Tomczyka. Reżyserka spektaklu „Walizka”. Dorota Ignatjew była również reżyserem obsadowym takich filmów jak „Matka Teresa od kotów” Pawła Sali, „U Pana Boga za piecem” Jacka Bromskiego. Była drugim reżyserem przy realizacji teatrów telewizji „Kryptonim Gracz”, „Gry operacyjne” w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej. Od sierpnia 2011 r. do lipca 2016 r. Dorota Ignatjew pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Od września 2016 r. obejmuje stanowisko dyrektora naczelnego w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

O Cyklu: Cykl „Jaka kultura” powstał po to, aby spotykać się i rozmawiać, przybliżać mieszkańcom dzielnicy Czuby Południowe zjawiska współczesnej kultury. Chcemy, aby te rozmowy były przewodnikiem po współczesnej kulturze, w której czasem bardzo łatwo się zgubić. Dotychczas w ramach Cyklu „Jaka kultura?” odbyło się 7 spotkań, których gośćmi byli: Marcin Wroński, Natasza Ziółkowska-Kurczuk, Bohdan Zadura, Iwona Agnieszka Siedlaczek, ks. prof. Andrzej Szostek, Shirin Kader, Bolesław Stelmach, Krzysztof Cugowski, dr Jarosław Cymerman. Kuratorką cyklu jest Dorota Lesiak