W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym. "Inny Świat"

Kino w Teatrze Starym. "Inny Świat"
Data rozpoczęcia 2012-10-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

Film dokumentalny
Polska 2012 / 97’ / bez ograniczeń
reżyseria i scenariusz: Dorota Kędzierzawska
zdjęcia: Arthur Reinhart
wyk. Danuta Szaflarska

Prowadzenie: Magdalena Sendecka
Goście: Danuta Szaflarska, Dorota Kędzierzawska, Arthur Reinhart i Michał Merczyński

Świat widziany oczyma wybitnej aktorki, Danuty Szaflarskiej. Realizatorzy kilku filmów z udziałem pani Danuty, zaprzyjaźnieni z nią Dorota Kędzierzawska i Arthur Reinhart, skłonili do zwierzeń osobę, która nie lubi mówić o sobie i rzadko udziela wywiadów. Przez 97 minut, symbolicznie odpowiadających 97 latom życia artystki, mamy szansę zanurzyć się w świat jej wspomnień, pełnych dygresji, niezwykłego ciepła i poczucia humoru. Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Danuta Szaflarska – ukończyła Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej w Warszawie (1939), zadebiutowała na scenie 15 IX 1939 roku w Teatrze Polskim w Wilnie. W okresie okupacji żołnierz AK, grała w teatrze frontowym AK, po wojnie w Starym Teatrze w Krakowie, potem w Kameralnym w Łodzi, następnie związana ze scenami warszawskim: Teatrem Współczesnym, Narodowym i Dramatycznym. Po rolach w filmie „Zakazane piosenki” i „Skarb” pierwsza amantka polskiego kina. Laureatka licznych nagród, w tym Nagrody Państwowej (1954), Ministra Kultury i Sztuki (1967, 2002), Nagrody Specjalnej MFF Camerimage (2004), Feliksa Warszawskiego za rolę w spektaklu „Daily Soup” (2007).

Dorota Kędzierzawska – reżyserka, scenarzystka. W 1981 roku ukończyła Wydział Reżyserii PWSTviT w Łodzi. Wybrana filmografia: „Jajko” 1982, „Koniec świata” 1988, „Wrony” 1994, „Pora umierać” 2007, „Jutro będzie lepiej” 2010, „Inny Świat” 2012. Na festiwalu w Cannes w 1994 otrzymała nagrodę Jury Coup de Coeur za film „Wrony”. W 1991 za film „Nic” utytułowana Orłem Polskiej Akademii Filmowej za najlepszą reżyserię. W 2007 Nagroda Dziennikarzy za film „Pora umierać” na 32. FPFF w Gdyni.

Arthur Reinhart – operator, montażysta i producent. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Pierwsza samodzielna praca - dokument Marcela Łozińskiego „Miejsce urodzenia”, pierwsze szlify przy filmie fabularnym - zdjęcia do filmu Piotra Łazarkiewicza "Pora na czarownice". Jeden z najciekawszych polskich operatorów, co potwierdza Złota Żaba przyznana za film „Wrony” na Festiwalu Camerimage w 1994 r.

Bilety: normalne: 10 zł, ulgowe: 8 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej