W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: ANTONIO RAIA
Data rozpoczęcia 2015-12-11
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Podziemia CK
Organizator Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

"Stories of a vain diary" to multimedialny projekt Antonio Rai. U genezy leży zinterpretowanie przez trzech saksofonistów, trębacza oraz dwóch perkusistów grafik Antonio Rai, które posłużyły za matrycę do opracowania utworów. "Kiedy dostałem cały nagrany materiał, postanowiłem przekazać go trzem producentom z różnych środowisk. Powstały więc trzy odrębne kompozycje mające wspólny korzeń, tak jak troje różnych dzieci od tych samych rodziców. Następnie materiał przekazałem czterem reżyserom w celu stworzenia czterech różnych wizji wideo. Dwa dostępne są w sieci." W Lublinie usłyszymy trio: akustyczne dźwięki saksofonu tenorowego, rytmiczna perkusja, elektronika, kontrabas i wizualizacje na żywo.

Skład:

Antonio Raia (saksofon tenorowy) – rocznik '88. Absolwent Konserwatorium Muzycznego w Salerno. Uczestnik kursów mistrzowskich u Archiego Sheppa. Współpracował m.in. z Davidem Ryanem, Decibel Ensemble, Zu, Sudoku Killer, Ossatura, Ensamble Dissonanzen. Od 2013 r. jest zainteresowany jazz-corem, improwizacją, sztuką performensu muzycznego. Występował na festiwalach we Włoszech, Szwajcarii, Słowenii, Norwegii, Francji i Chorwacji.

Renato Grieco (elektronika, kontrabas) – rocznik '91. Skuteczny i zatwardziały poszukiwacz muzycznych inspiracji. Wychowany w jazzowym duchu, nie stroni jednak od penetrowania różnych gatunków muzycznych (np. muzyka konkretna), tworząc swoją improwizację bardzo eklektyczną i nieprzewidywalną. Współtworzył zespoły: Tricatiempo, Les Enervés, Genital Warts, William Burroughs, z którymi koncertował we Włoszech, Norwegii, Niemczech i Turcji. Grał m.in. z Evanem Parkerem czy Hansem Kochem.

Stefano Costanzo (perkusja) – rocznik '81. Absolwent Konserwatorium San Pierto a Majella w Neapolu. Jego technika gry na perkusji opiera się na poszukiwaniu brzmienia niemal onomatopeicznego, co pozwoliło mu na rozbudowanie technik improwizacyjnych i rozszerzenie instrumentarium o różnego rodzaju obiekty, dzwonki i grzechotki. Jest członkiem zespołów: William Burroughs, Tree, Mario Stefano. Grał m.in. z Evanem Parkerem i Lisą Mezzacappa.

Andrea Maioli (wizualizacje) – rocznik '89. Umiejętności projektowania graficznego, tworzenia animacji, projektowania dźwięku zaowocowały współpracą z wielkimi firmami: BMW, Toyota, Cisco, Proctel&Gamble, Nissan, GNAM (Galleria nacionale d'arte moderna). Realizuje instalacje interaktywne i multimedialne, m.in. dla muzeów. Projektuje pod aliasem kanaka.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej