W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Symfoniczny
Data rozpoczęcia 2009-11-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Kategoria Koncert

ORKIESTRA SYMFONICZNA FL
NICOLAS KRAUZE – dyrygent
ALESSANDRO TRAVAGLINI – klarnet
MARIUSZ DOMAŃSKI – wiolonczela

Program:
M. Ravel – Moja matka gęś – 5 utworów dziecięcych
K. Penderecki – Koncert klarnetowy
A. Dvořak – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104


Bilety: 25 i 20 zł


NICOLAS KRAUZE - dyrygent
Nicolas Krauze, urodzony w 1974 r. we Francji, w wieku 17 lat otrzymał rządowe stypendium umożliwiające mu podjęcie nauki w najlepszych, rosyjskich instytucjach muzycznych. Ukończył Instytut Gnessina oraz Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, zdobywając pięć pierwszych nagród. Wśród jego profesorów dyrygentury znajdowali się m.in. Gennady Cherkassov, Edward Ambartsoumian and Zsolt Nagy.
Nicolas Krauze dyrygował m.in. Orkiestrą Symfoniczną Niżnego Nowogrodu (Rosja), Orkiestrą Państwowego Uniwersytetu w Sankt-Petersburgu (Rosja), Briańską Orkiestrę Symfoniczną (Rosja), Orkiestrą Filharmoniczną w Györ (Węgry), Orkiestrą Symfoniczną w Kielcach (Polska), Orchestre National de Lorraine (Francja), Orchestre National de Montpelier (Francja), Narodową Orkiestrą w Guayaquil (Ekwador), Orkiestrą Kameralną w Versailles (Francja), Orkiestrą Filharmonii Białostockiej (Polska), Orkiestrą Filharmonii Rzeszowskiej (Polska), Orkiestrą Filharmonii w Lublinie (Polska) oraz Moskiewską Orkiestrą Kameralną (Rosja).
Jest naczelnym dyrygentem i współzałożycielem Orchestre de Chambre de la Nouvelle Europe (Orkiestra Kameralna Nowej Europy), z którą wystąpił na ponad 150 koncertach. Dyrygował w wielu produkcjach operowych i operetkowych (m.in. „Faust” Gounada, „Wesele Figara” Mozarta, „Czar walca” Oscara Straussa, „Wesoła Wdówka” Lehara, „Życie paryskie” Offenbacha), z którymi jeździł na turne po całej Francji.
Nicolas Krauze został, wraz z kilkoma innymi młodymi dyrygentami, wytypowany przez francuskiego Ministra Spraw Zagranicznych, w ramach programu CultureFrance, do promocji francuskiego repertuaru wśród zagranicznych orkiestr. Niedawno został wybrany dyrektorem artystycznym festiwalu muzycznego Eté Musical de St Robert we Francji.

ALESSANDRO TRAVAGLINI - klarnet
Otrzymał dyplom z klarnetu u prof. Aldo Settimi’ego w Konserwatorium w Pescarze, następnie Dyplom (Dyplome National d’Etudes Supérieurs de Musique) w Konserwatorium w Lyonie – Francja pod kierunkiem prof. Jaques Lancelot i Jaques Di Donato oraz Dyplom Honorowy z Akademii Chigiana w Sienie pod kierunkiem Giuseppe Garbarino. W 1984 Otrzymał pierwszą nagrodę na konkursie międzynarodowym w Anconie (prezes jurii Goffredo Petrassi).
Grał jako pierwszy klarnet - solista w orkiestrach: Orkiestra Symfoniczna Teatru Opery w Lyonie (dyrekcja J.E. Gardiner), Orkiestra Symfoniczna Konserwatorium w Paryżu pod dyrekcją m.in. Zubin Metha I Pierre Boulez. We Włoszech współpracował ( zawsze jako pierwszy klarnet solista) m.in. z orkiestrami: Accademia S.Cecilia w Rzymie, RAI w Mediolanie i Turynie, w Teatrze Operowym w Rzymie, w S. Carlo w Neapolu i in.
W muzyce kameralnej gra u boku artystów takich jak: Aldo Ciccolini, Bruno Canino, Tomasz Tomaszewski, Rocco Filippini, Antonio Ballista, Sergiej Krylov, Thomas Christian, Francesco Manara, Danilo Rossi, Giorgia Tomassi, Jodi Lewitz, Magdalena Aparta, I Solisti di Milano, Quartetto d’Archi della Scala di Milano i inne.
Jako solista – Solisti Aquilani, Il Collegio dei Musici (pod dyrekcją Gianandrea Noseda), Gli Archi di Firenze, Orkiestra Kameralna z Pau (Francja), Orkiestra Giovanile belgijska, Orkiestra Kameralna w Toruniu, Orkiestra Euromediterranea, United European Chamber Orchestra i inne.
Był profesorem na kursach muzycznej perfekcji w Accademii w Pescarze, na kursach letnich w Lanciano, Voghera, Giulianova, Vasto, Carloforte (gdzie jest dyrektorem artystycznym).
Był profesorem na masterclass w Akademy Muzyczne w Wroclawiu i Lodzi, i na Uniwersytecie Suwon (Korea).
Był docentem klasy klarnetu w Konserwatorium w Mediolanie, w Palermo i w Cagliari. Aktualnie jest profesorem klasy klarnetu w Konserwatorium w Brescia.

MARIUSZ DOMAŃSKI - wiolonczela
Artysta naukę gry na na wiolonczeli ropoczął pod kierunkiem profesora Ryszarda Łosakiewicza w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie, którą następnie kotynuował w Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli profesora Tomasza Strahla. W roku 1998, również pod jego kierunkiem, rozpoczął studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, które ukończył w 2002 roku. Artysta brał udział w konkursach im. D. Danczowskiego w Poznaniu oraz im. W. Lutosławskiego w Warszawie. W 2001 roku zdobył I nagrodę na Konkursie Instrumentów Smyczkowych Miasta Toledo.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej