W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie - Artur Maćkowiak solo

Miasto movie - Artur Maćkowiak solo
Data rozpoczęcia 2013-11-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Film

Artur Maćkowiak solo – w programie wieczoru solowy koncert oraz pokaz trzech filmów z muzyką artysty:
Tu było kino – reż. Krzysztof Nowicki, czas 31’, 2011 r.
Homestay – reż. Krzysztof Nowicki, czas 32’, 2012 r.
Kaskada – reż. Dariusz Gackowski, czas 20’, 2012 r.


Artur Maćkowiak solo– artysta odwiedzi nas w ramach listopadowego Miasto Movie, a punktem wyjścia do jego występu będzie muzyka filmowa , którą skomponował do wszystkich, wyświetlanych tego wieczoru obrazów. W pierwszej części zapoznamy się z trzema etiudami bydgoskiego kina niezależnego. W drugiej natomiast, artysta zaprezentuje na żywo wybrane kompozycje.
Artur Maćkowiak to uznany muzyk, performer, a także aktywny animator życia kulturalnego Bydgoszczy. Wraz z zespołami Something like Elvis czy Potty Umbrella koncertował w całej Europie, jak również w Kanadzie i USA. W swojej solowej działalności, wykorzystując głównie gitarę oraz elektronikę, poszukuje swobodnych form wyrazu, łączy słowiańską melodykę z eksperymentalnym brzmieniem i improwizacją. Tworzy muzykę filmową oraz nagrywa albumy solowe lub z zaproszonymi gośćmi. W Bydgoszczy jest odpowiedzialny za organizację tak znanych imprez jak FONOMO Music & Film Festival czy If you say so… festival.

„Tu było kino” – z jednej strony jest to filmowa opowieść o starych, bydgoskich kinach, których w poprzedniej epoce działało w Bydgoszczy ponad dwadzieścia. Z drugiej, historia o przemijaniu i podróż w świat ludzkich wspomnień.
Reżyser Krzysztof Nowicki stawia dwa krzesła z kina „Pomorzanin” w miejscach, gdzie kiedyś były w Bydgoszczy kina i zaprasza przechodniów do rozmowy.

„Homestay” – w trakcie festiwalu Camerimage mieszkańcy Bydgoszczy przyjmują do swoich domów zagranicznych gości, pochodzących z różnych stron świata. Przed przyjazdem nikt do końca nie wie kogo i czego się spodziewać. Czy uda się nawiązać kontakt z drugą osobą? O czym rozmawiać? Czy uda się przełamać nie tylko barierę językową, ale także zwykłą barierę międzyludzką? Bohaterami filmu są osoby z różnych pokoleń, kultur, krajów a nawet kontynentów. W trakcie pobytu okaże się czy więcej ich łączy, czy dzieli.

„Kaskada” – historia baru mlecznego w centrum Bydgoszczy, funkcjonującego w typowym post PRL-owskim budynku. Gdy zapada decyzja o jego likwidacji, wiele osób nie może jej zrozumieć i pogodzić się z takim końcem „Kaskady”. I nie chodzi tu tylko o ludzi starszych, których młodość przypadła na minioną epokę i mają duży sentyment do restauracji. Konsumentami w barze byli również ludzie młodzi, studenci, matki z dziećmi. Osoby o różnym statusie finansowym i wywodzące się z różnych środowisk. Temat znikających tanich barów mlecznych dotyczy w zasadzie całego kraju. Także w Lublinie zaistniała, jakiś czas temu, podobna sytuacja. Film może być odbierany zatem, jako pewne świadectwo zmierzchu dawnej epoki. Na naszych oczach znikają miejsca, które znamy i pamiętamy jeszcze z dzieciństwa czy wczesnej młodości.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej