W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Monodram Moja muzyka to ja, cykl T1A

Monodram Moja muzyka to ja, cykl T1A
Data rozpoczęcia 2017-03-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” , ul. Judyma 2A
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł – normalny 10 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy)
Kategoria Spektakl

Drodzy Państwo,
Tym, którzy nie znają mam zaszczyt przedstawić Ewę Konstancję Bułhak. Po raz drugi na Węglinie. Po raz drugi specjalnie dla Węglina. Tym razem z piosenkami, którą ją tworzą, które się na nią składają, którymi się śmieje, płacze, oddycha i zachwyca. Jej muzyka to ona. Jej widzowie to my.  Zapraszam Państwa na spotkanie ze sceniczną osobowością. Aktorką, dla której bycie na scenie to wyzwanie, przygoda, tajemnica i walka. Uwielbiamy takie Aktorki. Do zobaczenia. 
Mateusz Nowak 

Ewa Konstancja Bułhak ze swym teatrem jednej śpiewającej aktorki i dwóch grających muzyków

Osoby dramatu:
Śpiewająca Aktorka – Ewa Konstancja Bułhak
Muzyk Pierwszy Grający na Skrzypcach – Dawid Lubowicz
Muzyk Drugi Grający na Pianinie – Jakub Lubowicz

Ewa Konstancja Bułhak – aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Absolwentka warszawskiej PWST (1995). W latach 1995-1998 aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Współpracowała z teatrami warszawskimi: Montownia, Dramatycznym, na Woli, Wytwórnia, Studio Buffo, Polonia, OCH-Teatrem. Laureatka Nagrody im. Arnolda Szyfmana (1996), wyróżniona III nagrodą Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1996) i Feliksem Warszawskim w kategorii „najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca” za rolę Gilety w Księżniczce na opak wywróconej Calderóna / Rymkiewicza w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Narodowym (2010). Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi (2005). Znana również z produkcji telewizyjnych i filmowych (m.in. „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego, „Dzień kobiet” Marii Sadowskiej).

Cykl „T1A” to teatralna scena jednej aktorki lub aktora i zetknięcie ze sztuką teatralną w postaci monodramu. W ramach cyklu prezentujemy spektakle opierające się na jednoosobowym akcie wykonawczym, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Celem jest stworzenie takiej bazy dla teatru monodramatycznego, który prezentowałby klasyczne spektakle, jak i te nowe. Prowadzenie takiej sceny wzbogaca ofertę kulturalną dla mieszkańców dzielnicy, jak również dla całego Lublina. Bazując na doświadczeniach, gwarantujemy wysoki poziom wykonawczy i interpretatorski naszych gości. Kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

Monodramy prezentowane do tej pory to między innymi: „Księga Hioba” i „Nie porzucaj nadzieje” w wykonaniu Stanisławy Celińskiej, „Sonata księżycowa” w wykonaniu Ireny Jun, „ERFT” i „Odzyskane” Ludomira Franczaka, „Porady dobrego Wojaka Szwejka” Wojtka Kowalskiego, „Ja, Maria” Mirelli Rogozy-Biel, „Kalina” Jagody Rall, „Zapis automatyczny” w wykonaniu Macieja Adamczyka, „Pięknie ładnie” w wykonaniu Katarzyny Adamczyk z Teatru Porywacze Ciał i „Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim i nieszczęsnym kacie Holczuszce” w wykonaniu Jarosława Gajewskiego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej