W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarta Lekcja Tańca z Maat Festival

Otwarta Lekcja Tańca z Maat Festival
Data rozpoczęcia 2014-08-23
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Most im. inż. Mariana Lutosławskiego
Kategoria Akcja

Andrea Costanzo Martini urodził się w Cuneo, we Włoszech; ukończył Akademię Baletu Heinz Bosl Stiftung w Monachium. Zaczynał jako tancerz baletu, podróżując pomiędzy Izraelem a Szwecją, gdzie współpracował z Batsheva Dance Company (pod kierownictwem Ohada Naharina), Cullberg Baletten a także Inbal Pinto & Avshalom Pollack Dance Co. Występował w spektaklach Ohada Naharina ,Sharon Eyal, Jirziego Kyliana, Crystal Pite, Alexandra Ekmana, Benoit Lachambre, Inbal Pinto.
Andrea zaczął przygotowywać choreografie w ramach Batsheva Iotsrim (Dancers Create), zarówno dla młodego, jak i dla głównego zespołu, w latach 2007 a 2010.
W 2009 jedna z jego prac została wybrana przez artystę video Oriego Golana do produkcji video tanecznego. W 2011 przygotował spektakl na sześciu mężczyzn-tancerzy z Cullberg Baller zatytułowany „Tylko dla mężczyzn”, który był pokazywany w Moderna Dans Theatre w Sztokholmie.
W marcu 2013 jego spektakl solowy „Co wydarzyło się w Turynie” otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Taniec i Choreografia w czasie Stuttgart Solo Tanz Competition.Od tego czasu spektakl był prezentowany w wielu krajach (Izrael, Włochy, Niemcy, Szwajcaria).
Poza pracą jako wykonawca i choreograf, uczy gaga i improwizacji w różnych szkołach oraz zespołach (m.in. Cullberg Baletten, Szwecki Balet Narodowy, DOCH oraz Pinto dance).

O pracy przygotowywanej w Lublinie:
W czasie rezydencji w teatrze Maat artysta planuje badać ruch w całkowitym oderwaniu od znaczenia. Chce się przekonać, czy poprzez organizowanie stworzonego materiału w strukturę (która będzie zawierała tekst, dźwięk oraz być może video) uda mu się uwolnić ruch od jakichkolwiek zobowiązań opisowych, jednocześnie nadal mając aktywną i dominującą częścią całej kompozycji. Ruch jasny i ostry jak słowa, a jednocześnie mogący otworzyć lukę pomiędzy tym, co jest „powiedziane” a tym, co jest zamierzane.