W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Piotr Szczepanik | Spotkanie bliskiego stopnia. Rozmowa i piosenki

Piotr Szczepanik | Spotkanie bliskiego stopnia. Rozmowa i piosenki
Data rozpoczęcia 2016-06-26
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Sala Czarna CK
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Piotr Szczepanik debiutował w 1963 roku na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Serca publiczności podbił, wykonując liryczne i nastrojowe piosenki takie jak „Kochać”, „Żółte kalendarze" , czy „Goniąc kormorany". Urodził się w 1942 roku w Lublinie, skończył studia na Wydziale Humanistycznym KUL. W czasie studiów działał w studenckich kabaretach. Jako artysta z zupełnie nowym repertuarem pojawił się, gdy polska młodzież słuchała rock'n'rolla. Szczepanik proponował coś innego: liryczne piosenki, które skłaniały do zatrzymania się na chwilę i refleksji. Publiczność pokochała Szczepanika za ciepły głos i sentymentalne tony.  Na przełomie lat 60. i 70. XX w. wraz z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem prezentował program estradowo-kabaretowy „Popierajmy się". W latach 70. występował solo (przy akompaniamencie gitary) w programach muzyczno-poetyckich oraz z recitalami pieśni i romansów. Śpiewał także utwory Adama Nowaka. Działał też jako aktor (zagrał m.in. tytułową rolę w telewizyjnej adaptacji „Chama" Elizy Orzeszkowej, 1979).


ks. Mirosław Ładniak – pochodzi z Opola Lubelskiego, pracę duszpasterską rozpoczął w Wąwolnicy. Obecnie pracuje w Lublinie. W 2001 roku został odznaczony Brązowym Medalem – Za Ratowanie Życia i Ochronę Mienia (za udział w akcji podczas powodzi na Powiślu), w 2003 roku „Błękitnym Krzyżem WOPR”. W latach 1997-2008 – dziennikarz i szef Radia Młodych redakcji młodzieżowej Radia Er (wcześniej Katolickie Radio Lublin i Radio Plus), prowadził program „Rozmowy na czasie”. Od 1992 r. - szef służb pielgrzymkowych, pomysłodawca i organizator Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej w Wąwolnicy. Od 2006 r. jest dyrektorem Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Organizator różnych plenerowych spotkań i wydarzeń. Od 2003 r. - Dyrektor Koncertów Chwały w uroczystość Bożego Ciała w Lublinie. Uważa za wielki zaszczyt fakt, iż Piotr Szczepanik nazywa go swoim przyjacielem. Ich spotkania zawsze mają miejsce w klimatycznym Domu na Podwalu, gdzie Piotr Szczepanik zatrzymuje się, gdy przybywa do Lublina.