W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekt literacko-muzyczny zespołu ZSUFF/ dj, vj, poezja /

Projekt literacko-muzyczny zespołu ZSUFF/ dj, vj, poezja /
Data rozpoczęcia 2009-04-03
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A

Zespół ZSUFF istnieje od kwietnia 2001 roku. Jego prekursorem był mityczny skład Widirwani wid opalennia/Odłączeni od ogrzewania. Składał się on z około dziesięciu muzyków, aktorów, malarzy i innych artystów, ale po zrealizowaniu jednego happeningu odszedł w niepamięć.

Skład zespołu:
Serhij Wasyłyszyn – wokal, rytm, mamrotanie, teksty, muzyka, performance, wideo-instalacja
Wołodymyr Soniczew – gitara basowa, rytm, symulatory elektronicznych instrumentów klawiszowych, kaospad 3 i in.
Andrij Merenko – DJ, efekt „przynęta na ryby”, rytm, samplowanie, sound design
Bohdan Supruniuk – cymbały, didgeridoo, drumla, klarnet, sporadycznie zwariowane dźwięki, non stop performance, wideo-instalacja
Roman Nahulak – model, performance, wideo-instalacja etc.
Ołeh Chudyj – model, performance, wideo-instalacja

Na początku ZSUFF preferował spontaniczne psychodeliczne improwizacje. Każda „psychodeliczna improwizacyjna próba” była rzetelnie nagrywana na dwukasetowym magnetofonie analogowym „Majak” (szczególnego uroku nadawał nagraniom przemiły efekt „falowania” podczas zmiany szybkości przesuwu taśmy) i stawała się podstawą pełnowartościowego albumu. Stopniowo wokół zespołu ZSUFF w Tarnopolu tworzy się nieliczne, aczkolwiek aktywne środowisko miłośników „innej” muzyki. Einstürzende Neubauten, Coil, Tacteel, Panasonic, Throbbing Gristle, Psychic T”, Lourie Anderson i im podobni wykonawcy stanowią podstawę muzycznego bagażu zespołu ZSUFF. Pierwszą poważną próbą zaistnienia przed widzami-słuchaczami było wystąpienie na dachu dziewięciopiętrowego bloku Saszki Rotmana (które stało się sławne dzięki koncertom „dachowym” tarnopolskiego klubu Rejwach) – dla dziesięciu przyjaciół, których kręcił odlotowy noise – reszta muzycznej publiczności Tarnopola uważała tego typu muzykę za „całkowite gówno”.
Takie działanie w podziemiu trwało do początku 2002 roku. W Walentynki, 14 lutego, zespół „ZSUFF” zadebiutował na koncercie w tarnopolskim klubie rockowym, napotykając na szalony opór ze strony ortodoksów muzyki rockowej. Z początkiem nowego 2003 roku zespół ZSUFF zaczęła kręcić muzyka taneczna i twórczość Paradżanowa, wynikiem czego był album „Cienie zapomnianych przodków”. Wiosną 2003 roku ZSUFF gościł na gotyckim mini-festiwal do Zamku w Olesku (szczegóły na stronie www.gothic.com.ua). Regularnie zaznacza swoją obecność na koncertach w klubie Rejwach.