W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Recital skrzypcowy
Data rozpoczęcia 2014-07-12
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Koncert

JUSTYNA ZAŃKO – skrzypce
AGNIESZKA SCHULZ-BRZYSKA – fortepian
L. van Beethoven – Sonata c-moll op.30 nr 2 na fortepian i skrzypce
A. Dvořák – Romans f-moll op. 11
H. Wieniawski – Polonaise Brillante A-dur op. 21

LAUREACI I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA W LUBLINIE

JUSTYNA ZAŃKO
Rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku 7 lat. Przez ponad 8 lat jej nauczycielem był wybitny skrzypek i muzyk, wieloletni koncertmistrz Filharmonii Lubelskiej – Bohdan Giergiel. Z wynikiem celującym ukończyła liceum muzyczne im. Fr. Chopina w Krakowie, w klasie Antoniego Cofalika. W 2006 roku otrzymała tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie, gdzie studiowała pod kierunkiem profesorów Tadeusza Gadziny i Romana Lasockiego. Justyna Zańko występowała w finałach i półfinałach wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych między innymi: IV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. St. Serwaczyńskiego, VII Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz Konkursie Młodych Talentów „Pod Gruszą” w Krakowie. W 2012 roku występowała w finale The Leamington Music Prize w Birmingham w Anglii. Uczestniczyła również w licznych kursach muzycznych: Virtuoso Violin Festival w Stratford- upon- Avon w Anglii (Rimma Sushanskaya, Savely Shalman, Irina Chichina), Międzynarodowy Kurs Skrzypcowy w Sindelfingen w Niemczech (Yair Kless), Międzynarodowa Letnia Akademia Mozarteum w Salzburgu (Yair Kless, Eyal Kless), Międzynarodowy Kurs Skrzypcowy w Lublinie (Zakhar Bron). Brała udział w wielu mistrzowskich lekcjach pokazowych w Polsce i za granicą prowadzonych przez Christiane Edinger, Anthony’ego Marwood, Igora Ojstracha, Sally O’Reilly. Jako solistka występowała w takich salach koncertowych jak: Adrian Boult Hall, Recital Hall (Birmingham), Mall Galleries (Londyn), Filharmonii Krakowskiej i Lubelskiej, Instytutu Goethego w Krakowie, Akademii Muzycznej w Warszawie, Trybunale Koronnym w Lublinie. Koncertowała z Piotrem Wijatkowskim z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej (2001), z Przemysławem Stanisławskim z Orkiestrą Trybunału Koronnego w Kościele Św. Krzyża w Warszawie (2012) oraz Michaelem Seal’em z Orkiestrą Symfoniczną Konserwatorium w Birmingham (2013). Jako muzyk orkiestrowy koncertowała w Symphony Hall w Birmingham, Filharmonii Narodowej, Polskim Radiu, Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie współpracując z wybitnymi dyrygentami, takimi jak: Jacek Błaszczyk, Maciej Niesiołowski, Marek Pijarowski, Jerzy Salwarowski, Michael Seal, Jerzy Semkow, Bruno Weil i wielu innych. Od stycznia 2010 roku pracuje jako skrzypaczka w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrze Trybunału Koronnego w Lublinie oraz regularnie koncertuje jako kameralistka. Justyna ostatnio otrzymała stypendium z Konserwatorium w Birmingham, gdzie rozpoczęła prestiżowe studia podyplomowe (Advanced Postrgaduate Diploma in Professional Performing) pod kierunkiem rosyjskiej skrzypaczki, ostatniej uczennicy oraz protegowanej Davida Ojstracha – Rimmy Sushankaya. Koncertuje w Polsce, we Francji i Wielkiej Brytanii. Jej repertuar obejmuje utwory od baroku po współczesność.

AGNIESZKA SCHULZ – BRZYSKA
Ukończyła Akademię Muzyczna im. Fr. Chopina a także podyplomowe studia z kameralistyki na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także podyplomowe studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji na kierunku Zarządzanie Oświatą. Adiunkt na Wydziale Teologii KUL. W 2010 roku Akademia Muzyczna w Krakowie nadała jej tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Aktywnie koncertuje solo i kameralnie w kraju i za granicą (Słowacja, Niemcy, Argentyna, Meksyk, Chiny). Ma na swoim koncie prawykonania utworów polskich. Otrzymuje nagrody dla akompaniatora na konkursach muzycznych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej