W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Senza Battuta – koncert w ramach Cyklu „Muzyczna podróż w czasie”

Senza Battuta – koncert w ramach Cyklu „Muzyczna podróż w czasie”
Data rozpoczęcia 2016-03-31
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Epoka Bacha i Vivaldiego zaowocowała powstaniem nowych form – koncertu, symfonii sonaty, a co najważniejsze opery. Nowe środki wykonawcze, techniki kompozytorskie, a także instrumentarium dają obraz wyjątkowości całej epoki. Podczas drugiego koncertu w ramach Cyklu „Muzyczna podróż w czasie” muzykę barokową zaprezentuje zespół Senza Battuta.

Zespół Senza Battuta wystąpi w składzie:
Ewa Pukos – skrzypaczka, specjalizująca się w wykonywaniu muzyki dawnej na instrumencie historycznym-skrzypcach barokowych, pod kierunkiem prof. Daniela Deutera. Jako kameralistka koncertuje oraz nagrywa w kraju i zagranicą (Niemcy, Francja, W. Brytania, Włochy, Hiszpania, Tajwan, Indie, USA). Była koncertmistrzem Opery na Zamku w Szczecinie i orkiestr kameralnych Academia oraz Camerata Nova ze Szczecina oraz prymariuszem Kwartetu smyczkowego Vigoroso. Od września zeszłego roku ponownie związana ze swoim rodzinnym miastem, Lublinem. 
Joanna Szafran-Biały – swoją przygodę z muzyką dawną rozpoczęła w dzieciństwie koncertując z dziecięcym zespołem muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua w Poniatowej, z którym współpracuję do dzisiaj, ucząc gry na flecie prostym. Ukończyła studia muzykologiczne i instrumentalne (flet traverso). Muzyka renesansu i baroku jest jej wielką pasją, stale obecną w życiu. Gra na fletach renesansowych i barokowych, zarówno prostych, jak i poprzecznych (traverso).
Dominik Mielko – klawesynista, organista, pianista, dyrygent. Studiował w Royal Northern College of Music w Manchesterze będąc stypendystą tej uczelni. Gry na klawesynie uczył się u mistrzów: Terenca Charsltona, Juliana Perkinsa, Leszka Kędrackiego, Władysława Kłosiewicza. Obecnie jest klawesynistą Filharmonii Lubelskiej. Miłośnik muzyki dawnej, dawnych zwyczajów; hodowca najstarszej Polskiej odmiany owiec – Wrzosówki.
W programie: J. S Bach, Georg Philipp Telemann, Francois Couperin, Heinrich Ignaz Biber, anonimy polskie, angielskie i in.

Kuratorka Cyklu: Magdalena Pasierbowicz – pianistka, organistka, muzykolog. Od ośmiu lat chórzystka w Chórze KUL. Specjalizuje się w grze na organach oraz w dyrygenturze chóralnej. Zafascynowana muzyką organową francuskiego romantyzmu.

O cyklu: Muzyczna podróż w czasie to cykl koncertów organizowanych w  DDK „Węglin”, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki. Kuratorką cyklu jest Magdalena Pasierbowicz.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej