W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl grupy Protein Dance "LOL (Lots of love)"

Spektakl grupy Protein Dance "LOL (Lots of love)"
Data rozpoczęcia 2012-10-02
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spektakl

Festiwal "Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca" prezentuje spektakl grupy Protein Dance "LOL (Lots of love)". Spektakl brytyjskiej grupy będzie wstępem do realizacji idei zbliżającej się edycji jaką jest dialog, komunikacja, twórcze spotkanie osobowości.

LOL (lots of love)
Choreografia: Luca Silvestrini
Tancerze: Jon Beney, Patsy Browne-Hope, Valentina Golfieri, PJ Hurst, Sally Marie, Stuart Waters
Muzyka: Andy Pink
Światło: Jackie Shemesh
Animacje video i film: Rachel Davies
Kostiumy: Fania Grigoriou
Instruktor głosu: Melanie Pappenheim
Czas trwania: 70 minut

Spektakl LOL jest wstępem do realizacji idei tegorocznej edycji Festiwalu jaką jest dialog, komunikacja, twórcze spotkanie osobowości. Teatr posługujący się nowym uniwersalnym językiem tańca zaprezentuje przedstawienie nawiązujące do sposobów komunikowania się współczesnego człowieka, inspirowane fenomenem sieci społecznościowych i randek internetowych. Jest spotkaniem świata realnego z tym, jaki tworzy się w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tej prezentacji mamy możliwość wprowadzenia młodych widzów do świata teatru tańca, dziedziny sztuki nowej i dynamicznie rozwijającej się, a jednocześnie zwrócenia uwagi na coraz większe problemy i zagrożenia wynikające ze zderzenia tych dwóch różnych światów. Dyrektorem artystycznym Grupy oraz choreografem spektaklu jest Luca Silvestrini.

Podążając za dźwiękiem uderzeń palców w klawiaturę komputera oraz dźwiękiem otrzymanej wiadomości poczty elektronicznej sześcioro niesamowitych tancerzy w zabawny i chwilami sarkastyczny sposób ukazuje ludzkie relacji w erze Facebook’a. Autor wrzuca widza w świat nowych technologii, w którym każdy musi radzić sobie z „pierwszym i drugim życiem”, wirtualnie przedstawiając życia sześciorga bohaterów, mających swoje ambicje i słabości, próbujących zbudować prawdziwe ludzkie związki. Wykorzystując czarne poczucie humoru, imponującą energię fizyczną i teatralność Silvestrini stawia sobie za cel zebranie wiadomości umieszczonych na „tablicach” portali społecznościowych, dokumentując nowy wirtualny język, w którym słowa i zdania zostają zastąpione akronimami, zadziwiającymi skrótami i kropkami. Te zabawne dialogi łączą się z projekcjami video i językiem ciała, a przewody elektryczne stają się pępowiną pomiędzy Człowiekiem a siecią.

Spektakl LOL otrzymał nominację do nagrody za Wybitne Osiągnięcia w Tańcu i Teatrze w Wielkiej Brytanii w 2011. Został także nominowany do nagrody za „Najlepszą Współczesną Choreografię” podczas Narodowych Nagród Tanecznych 2011, gdzie przez angielskich krytyków zostało obwołane „najlepszym dziełem Silvestriniego”, a Protein otrzymała tytuł Najlepszej Niezależnej Grupy. Ta najnowsza produkcja grupy, inspirowana kulturą internetowych związków była prezentowana na Bliskim Wschodzie, w Zagrzebiu, Włoszech, Rosji, a w najbliższe prezentacje spektaklu odbędą się w Polsce, Kolumbii, Indiach i Tajlandii.


Protein, pod kierownictwem dyrektora artystycznego, Luci Silvestrini, to uznana, nagradzana grupa tańca współczesnego/teatru, podziwiana za istotne pod względem społecznym, niezwykle zabawne spektakle tańca inspirowane prawdziwymi doświadczeniami życiowymi: Portret z Grupą i Kaczką (1998) mówiący o telewizjii prezentującej wyznania, spowiedzi życiowe ludzi; Na kanapie (2000) o psychoanalizie, Publife (2002) o kulturze alkoholowej; Bankiet ‘92003) o ewolucji społecznej; Wielka wyprzedaż (2005) o kulturze konsumenckiej; Drogie Ciało (2008/9) o obsesji wyglądu ciała oraz Lol (lot sof love) (2011/12), inspirowany fenomenem sieci społecznościowych i randek internetowych.

Grupa stworzyła produkcje na dużą skalę w Leeds, Greenwich, Valenciennes, Atenach i Barcelonie oraz produkcje na ogromną skalę, takie jak próby bicia rekordu światowego „Duża Lekcja Tańca” oraz „Zjedz Londyn” (zdobywca złotej nagrody Visit London) oraz „Wielki Taniec 2010” na Trafalgar Square. Grupa konsekwentnie przewodzi brytyjskiej scenie tanecznej, zapewniając wspólną platformę dla wykonawców profesjonalnych i amatorów, poprzez spektakle takie jak Publife, Drogie Ciało, Skrzyżowania, Cruilles, (Nie)widzialny taniec.

Protein występowała na terenie całego Zjednoczonego Królestwa i na świecie, prezentując swoje spektakle we Włoszech, Danii, Szwajcarii, Francji, Niemczech, Chorwacji, na Malcie, w Czechach, Holandii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W konkursie Narodowych Nagród Tanecznych 2011 Protein otrzymała tytuł Najlepszej Niezależnej Grupy. Grupa jest rezydentem w Greenwich Dance oraz Partnerem Tanecznym w Yorkshire, a w 2012 została mianowana Organizacją Narodowego Portfolio Angielskiej Rady Sztuk.

Luca Silvestrini studiował sztuki performatywne na Uniwersytecie Bolońskim, by następnie w 1995 roku przenieść się do Wielkiej Brytanii w celu ukończenia swojej edukacji tanecznej w Laban, gdzie zaczął tworzyć spektakle dla grupy, która ostatecznie stała się Protein Dance. Luca tworzył także dla Transitions, Intoto, Bare Bones, Candoco, From Here To Maturity, Funny Bones, Grupy Seniorów w Sadler’s Wells oraz Sankapalm. Na gruncie teatru i opery współpracował z ENO, Theatre Rites, Royal Court Theatre, Duckie oraz Młodzieżowych Teatrem Muzycznym Zjednoczonego Królestwa. Pośród otrzymanych przez niego nagród należy wymienić Nagrodę Choreograficzną Rayne (2006); Nagrodę Choreograficzną Jerwood (2006); Nagrodę Nowej Choreografii Bonnie Bird oraz Nagrodę Publiczności podczas Place Prize 2006. Aktualnie jest Artystą Rezydującym w DanceXChange.

Bilety: w cenie 15 pln - ulgowy/20 pln - normalny do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie ul. Narutowicza 32 lub na godzinę przed spektaklem w miejscu prezentacji

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej