W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Marcinem Jasińskim

Spotkanie z Marcinem Jasińskim
Data rozpoczęcia 2011-02-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Lipowa 13, ul. Lipowa 13
Kategoria Spotkanie

Kolejne spotkanie w ramach Wszechnicy Miejskiej, którego gościem będzie Marcin Jasiński - Naczelnik Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy.

Marcin Jasiński jest Naczelnikiem Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy, zajmuje się współpracą z III sektorem, na wszystkich polach działalności kulturalnej, szczególnie dialogiem społecznym z warszawskimi Komisjami Dialogu Społecznego (działającymi przy Biurze Kultury, zrzeszającymi warszawskie organizacje pozarządowe działające w obszarze kultury) oraz ogłaszaniem i rozstrzyganiem konkursów dotacyjnych. Opowie i pokaże przykłady projektów w przestrzeni publicznej zrealizowane w Warszawie. Będą to wyłącznie projekty zrealizowane przy współudziale Miasta lub miejskich instytucji, spółek, etc. Nie będzie to oczywiście wykład z historii sztuki, a dobór projektów nie jest autorskim rankingiem prelegenta. Pokaże on raczej jak mogą funkcjonować poszczególne komórki Urzędu, ze szczególnym naciskiem na Biuro Kultury i konkursy dotacyjne. Ponieważ próbujemy podjąć dyskusję i poruszyć ważny dla naszego miasta problem kształtowania jego przestrzeni staramy się zapraszać osoby, które mogą poprzez wykład i rozmowę pokazać dobre praktyki i rozwiązania stosowane w innych ośrodkach, możliwe do wykorzystania w Lublinie.

Wszechnica Miejska jest programem eksperckim wspierającym SPOKO. W ramach Wszechnicy zapraszani są specjaliści lub praktycy, którzy mogą pomóc w naświetleniu konkretnej sprawy lub rozwiązaniu problemu związanego z szeroko pojętą kulturą w Lublinie i aktywnością obywatelską. Wyszukiwaniem takich ludzi, zgłaszaniem ich do cyklu oraz organizacją ich wizyt zajmują się poszczególne środowiska. Celem Wszechnicy jest promocja dobrych praktyk, sprawdzonych rozwiązań a także integracja środowisk oraz dostarczanie ludziom motywacji do działania i wiary w jego sukces. Prelegentami Wszechnicy w przyszłości mogą i powinny być również osoby z Lublina i regionu, które chciałyby się podzielić swoim doświadczeniem, dorobkiem, osiągnięciami. Podobne spotkania spełniające rolę nieformalnej "wszechnicy" nt. relacji obywatel-miasto oczywiście odbywają się od dawna. Warto jednak zidentyfikować te działania, jako osobny, autonomiczny program służący obywatelom, wesprzeć finansowo i otworzyć dla wszystkich chętnych i aktywnych. Chcielibyśmy, aby Wszechnica Miejska była kontynuowana, jako program UM niezależnie od wyników ESK, jako wsparcie realizacji strategii rozwoju kultury i rozwoju miasta w ogóle.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej