W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Studio Teatralne KOŁO "Kalino malino czerwona jagodo"

Studio Teatralne KOŁO "Kalino malino czerwona jagodo"
Data rozpoczęcia 2013-10-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Studio Teatralne KOŁO "Kalino malino czerwona jagodo"
Koprodukcja: Teatr Ochoty

Reżyseria: Igor Gorzkowski
Występują:Aleksandra Grzelak, Olga Omeljaniec, Natalia Sikora, Diana Zamojska

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III - 10 zł

Cztery młode aktorki, wśród nich znana już doskonale Natalia Sikora, opowiadają zasłyszane i spisane historie kurpiowskich kobiet. Poznajemy je jako starsze panie siedzące na ławce i narzekające na różne dolegliwości, ale dokonuje się w nich metamorfoza, gdy tylko zaczynają wspominać czas swej młodości i pierwszych miłości.

Spektakl to kolorowa, radosna i wzruszająca opowieść, w której wiele współczesnych dziewczyn odnajdzie także fragmenty własnych historii. Siłą napędową przedstawienia jest unikalny scenariusz powstały na bazie wspomnień mieszkających tam kobiet oraz oryginalne melodie ludowe wykonywane na żywo w zaskakujących aranżacjach na melodykę i ukulele.

Wspomnienia działają na bohaterki przedstawienia niczym eliksir młodości. W umownej przestrzeni stwarzają na powrót świat, który istnieje wyłącznie w ich pamięci.
Na powrót przeżywają to, co minione. Kiedy opowieść dobiegnie końca z powrotem wrzucą na barki sto przeżytych lat. „Podczas spektaklu jesteśmy świadkami powrotu młodości . Z początku tylko w żarliwości, z jaką bohaterki przedstawienia walczą o to by wszystko opowiedzieć dokładnie tak jak było. W błysku oka. W jednym geście. Widzimy jak ich ciała prostują się nabierają dynamiki, sprężystości i wtedy orientujemy się, że pod kilkoma warstwami ubrań ukryte są cztery młode dziewczyny. Cztery młode aktorki” – opowiada reżyser.

Komizm i refleksyjność spektaklu Igora Gorzkowskiego sprawia, że wytarte powiedzenie „mądrość ludowa” nabiera zupełnie nowego, przejmującego sensu.