W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Panopticum - Obywatel „S” i "Terapia"

Teatr Panopticum - Obywatel „S” i "Terapia"
Data rozpoczęcia 2016-05-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Domu Kultury LSM w Lublinie, ul. K. Wallenroda 4a,
Organizator Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” zaprasza na dwa spektakle:

Obywatel „S”
Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Wojtas
Muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz
Występują: Mateusz Szejka, Paulina Iwan, Magda Sykut, Rozalia Sawa,Emil Janczak, Mateusz Piłat, Jakub Oszust.

Obywatel „S” - jest poetyckim obrazem człowieka zagubionego, poszukującego własnej tożsamości w sformatowanym świecie norm, nakazów i zakazów. Przekaz szczególnie aktualny w obecnym klimacie dystansu do ludzi obcych kultur, wyznań, narodowości – obraz piętnowania „innych”. To wyraz buntu wobec konformizmu i neurotycznego lęku przed nieznanym, otwierającym dziś pole szerszej debaty społecznej. Wszystkie swoje niepokoje młodzi aktorzy Teatru Panopticum próbują oddać pełnymi ekspresji środkami scenicznymi i wyśpiewać słowami współczesnych poetów.

"Terapia"
Adaptacja sztuki Kamrona Klitgaarda „Cheating Death” , scenariusz : Mieczysław Wojtas i zespół
Reżyseria: Mieczysław Wojtas
Muzyka i opracowanie wokalne utworów: Piotr Tesarowicz
Występują: Oskar Rybaczek, Magda Sykut, Maria Hałasa, Emil Janczak, Mateusz Szejka, Mateusz Piłat, Paweł Stelmach.

"Terapia" - teatralna opowieść o oswajaniu człowieka z naturą śmierci widziana z perspektywy grupy pacjentów szpitala psychiatrycznego. Motyw śmierci pojawia się na początku spektaklu jako groteskowo – satyryczny flirt z nieoczekiwanym przybyszem, który powoli przeradza się w refleksyjną zadumę i powrót teatralnych bohaterów do normalności psychicznej jako rezultat „nietypowej terapii”.
W czasach dominacji kultu młodości w drodze do zawodowego sukcesu, temat śmierci stał się niemal tabu, odpychany jak najdalej od siebie. A przecież to naturalna, ludzka kolej rzeczy, której z całą pewnością nie unikniemy. Trzeba więc przyjąć istnienie śmierci z godnością i zrozumieniem. W spektaklu wykorzystano fragmenty sztuki „Cheating Death” Kamrona Klitgaarda, fragm. utworu „Rozmowa Mistrza Polikarpa ze śmiercią” , Dance Macabre Agnieszki Osieckiej oraz teksty własne.

Więcej informacji: http://www.domkulturylsm.pl

Wstęp wolny.

Powiązane:

Dom Kultury LSM