W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztat kompozytorski "Twórca i jego dzieło"

Warsztat kompozytorski "Twórca i jego dzieło"
Data rozpoczęcia 2017-05-15
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Sala koncertowa Filharmonii Lubelskiej, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
Organizator Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł
Kategoria Koncert

Warsztat kompozytorski; Twórca i jego dzieło z udziełem PIOTRA BAŃKI

Andrzej Gładysz – słowo o muzyce
Elżbieta Matyaszewska – wykład z historii sztuki „Most na Bystrzycy”

Warsztat kompozytorski ,,Twórca i jego dzieło” to koncert i autorskie spotkanie z PIOTREM BAŃKĄ jednym z ważniejszych osobowości kompozytorskich młodszego pokolenia. Producent muzyczny, twórca muzyki do spektakli teatralnych (m.in. Egzekutor, Living Forever), słuchowisk radiowych (m.in. Mechanizm), w tym słuchowisk dla dzieci (seria najpiękniejszych bajek Chwila dla malucha), autor piosenek, które śpiewali m.in. Olga Bończyk, Krzysztof Cugowski, Marek Torzewski. Na koncie ma realizacje dźwiękowe muzyki do filmów (Wiedźmin, Wyjazd integracyjny, Dancing 4 U, Moja Polska – ostatnia opowieść Ryszarda Kaczorowskiego), seriali telewizyjnych (M jak Miłość, Samo życie). Autor czołówek radiowych (m.in Polskie Radio, „Trójka", Radio Freee, Polskie Radio Chicago), telewizyjnych (m.in. TVP2), oraz reklam. Dyrektor artystyczny Sky Media Polska, której produkcje są słyszalne w wielu polskich filmach, programach radiowych i telewizyjnych. Twórca ilustracji muzycznych i dźwiękowych m.in. dla Muzeum Zamojskiego, Lubelskiej Trasy Podziemnej, autor muzyki do filmu promującego Piwnicę pod Fortuną (Wehikuł czasu). Artysta stara się pokazać, że muzyka współczesna może być fascynująca i inspirująca. Stosuje komputerowe techniki kompozytorskie, których forma przekazu jest niezwykle efektywna Piotrowi Bańce towarzyszyć będą soliści orkiestry symfonicznej FL, którzy pokażą proces tworzenia utworu. Spotkanie połączone będzie z wykładem z historii sztuki pt. ,,Most na Bystrzycy”, który od paru lat tworzy kulturalną przestrzeń dla wielu artystycznych wydarzeń i ułatwiający ich przenikanie do szerszych rejonów Koziego Grodu. Projekt mostu jest autorstwa Mariana Lutosławskiego, stryja kompozytora Witolda Lutosławskiego. Wzniesiony został w Lublinie w początkach XX wieku. Jego żelbetowa konstrukcja łącząca dwa brzegi Bystrzycy i umożliwiająca ciągłość ruchu na tzw. trakcie bychawskim jest nie tylko znakomitym przykładem nowoczesnych, jak na tamte czasy, rozwiązań inżynieryjnych, ale też stanowi namacalny dowód troski ówczesnych władz miasta o to, by połączyć przemysłową dzielnicę miasta z jego centrum, skupiającym większość instytucji kulturalnych.

,,Kreatywne – realne” – wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie  w foyer Filharmonii Lubelskiej. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej