W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Artur Przybysz. Lubelskie Impresje Akwarelowe

Wernisaż wystawy: Artur Przybysz. Lubelskie Impresje Akwarelowe
Data rozpoczęcia 2017-03-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, ul. Peowiaków 12 (I piętro)
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Artur Przybysz o sobie:
Urodziłem się i mieszkam w Lublinie. Ukończyłem Instytut Wychowania Artystycznego UMCS. Od 2011 roku jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Moja przygoda z malarstwem zaczęła się dawno temu. Początkowo malowałem techniką olejną, dopiero parę lat temu sięgnąłem po akwarelę, której jestem wierny do dzisiaj. Zafascynowała mnie jej lekkość, szybkość i nieprzewidywalność. Wbrew pozorom jest to jedna z trudniejszych technik. Nie ma tu miejsca na pomyłkę i wprowadzanie poprawek, ale jednocześnie zapewnia ona możliwość zastosowania różnorodnych form wyrazu zależnie do zastosowanych technik, farb, papieru. Żadna inna technika nie pozwala też na tak wiele spontanicznych sytuacji zachodzących podczas malowania. Wyjątkowość tej techniki polega na braku możliwości wiernego powtórzenia danego motywu, dzięki czemu każda praca jest jedyna i niepowtarzalna. Inspirują mnie architektura, pejzaż, a czasem inne motywy. Obecnie motywem przewodnim jest architektura dawnego Lublina, szczególnie nocą, gdy miasto nabiera tajemniczości i możemy przenieść się w czas przeszły. 


"Sztuka w Oknach" to projekt związany z obchodami 700-lecia Lublina. Założeniem cyklu jest zaprezentowanie dorobku artystów lubelskich i zaproszonych gości, którzy pokażą w swoich pracach jak widzą nasze miasto. Zaplanowano udział sześciu artystów, których cechą wspólną jest to, ze wszyscy uprawiają sztukę przedstawieniową. Realizm ich prac jest daleki od fotograficznego naśladowania natury. Są wyrazem indywidualnego stosunku do rzeczywistości i wybieranych tematów.
Dariusz Płecha