W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy „Kolekcje z 4 i 13 czerwca 2009r.” Benjamina Verdoncka

Wernisaż wystawy „Kolekcje z 4 i 13 czerwca 2009r.” Benjamina Verdoncka
Data rozpoczęcia 2012-09-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Wernisaż

Wystawa odbywa się w ramach Projektu „Kiosk ze sztuką”.

Od 3 stycznia 2009 do 2 stycznia 2010, Benjamin Verdonck wykonał setki działań w całej Antwerpii, które związane były ze szczególnymi datami w kalendarzu: pierwszy dzień wyprzedaży, święto narodowe, Dzień Matki, Czarna niedziela, Niedziela Palmowa, urodziny i tak dalej. Projekt nazywał się kalendarz a jego rezultaty zostały pokazane w postaci interwencji oraz wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Antwerpii. W czerwcu 2009 Verdonck skupił się po części na kolekcjonowaniu – zbierając porzucone przedmioty na ulicach Antwerpii. Ułożone w gablotach, niczym wartościowe eksponaty muzealne, są komentarzem do przemijającej rzeczywistości oraz wartości rzeczy materialnych.

Benjamin Verdonck ur.1972r. W Antwerpii. Pisarz, artysta wizualny i reżyser teatralny. W jego pracach, zarówno wizualnych, jak i teatralnych, niezwykle ważny jest kontekst polityczny i narracja miasta oraz jego mieszkańców. Artysta nie wygłasza jednak uproszczonych sądów na temat społecznej rzeczywistości, lecz wyraża się za pomocą wieloznacznych obrazów i subtelnych interwencji.

Po wernisażu odbędzie się multimedialny pokaz wybranych prac Benjamina Verdoncka.

„Kiosk ze sztuką” to projekt dedykowany dzielnicy Węglin - próba wniknięcia w przestrzeń, która dotąd pozbawiona była stałego kontaktu ze sztuką. Całość wydarzeń skupiona jest wokół budynku kiosku, który stanie przed Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”. Pojawią się w nim artyści z Polski i z zagranicy, których prace powstają na przecięciu dyscyplin, często mieszając się z nauką, muzyką, czy teatrem. Pragniemy zbudować złożony obraz sztuki współczesnej, pokazując jej różne oblicza, jednocześnie nie pozostawiając widza bez wyjaśnienia. Kiosk stanie się zatem centrum wystawienniczym, warsztatowym i wydawniczym, zamieniając się raz w gablotę kolekcjonera, kiedy indziej w tajemniczy kufer na dziecięce sekrety, czy księgarnię, by na koniec wydać z siebie dźwięk.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej