W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa scenografii polskiego teatru lalek

Wystawa scenografii polskiego teatru lalek
Data rozpoczęcia 2011-07-08
Godzina rozpoczęcia 09:00
Data zakończenia 2011-08-31
Godzina zakończenia 16:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Wystawa

W związku z obchodami 50-lecia polskiego oddziału (POLUNIMA) światowego stowarzyszenia lalkarzy UNIMA Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zorganizowano wystawę scenografii polskiego teatru lalek, którą w całości będzie można zobaczyć w wakacje w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Muzeum łódzkie jest bowiem bodaj jedyną tego typu państwową placówką muzealną na świecie, posiadającą specjalny Dział Widowisk Lalkowych. To właśnie tam kończą swój artystyczny żywot lalki, maski i kostiumy teatrów lalkowych, powstałych na bazie projektów najwybitniejszych scenografów polskiego teatru.

Na wystawie będzie można zobaczyć dzieła takich scenografów jak: Adam Kilian, Mikołaj Malesza, Eva Farkašová, Pavel Hubička, Stasys Eidrigevicius, Wiesław Jurkowski oraz współczesnych młodych twórców m.in. Anny Chadaj.

Dla grup zorganizowanych (minimum 10 osób) możliwe spotkanie z honorowym kustoszem tego wakacyjnego muzeum – Marianem Miką, który od lat pracuje w „andersenowskiej” pracowni, tworząc lalki, maski i dekorację na scenę. On – największy spec i mistrz „od ruszających się głów, nóg, oczu” – wprowadzi w tajniki swojego mistrzostwa.


Wernisaż: 8 lipca 2011 /piątek/ godz.17:00

Wystawa czynna od 8 lipca do końca sierpnia
od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00- 16:00

Zwiedzanie z przewodnikiem przez grupy zorganizowane (minimum 10 osób) po uprzedniej rezerwacji - z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, tel. 532 16 28, 502 663 873.

Ceny biletów:
indywidualne: 3 zł, indywidualnie z przewodnikiem: 5 zł
grupowy (z przewodnikiem): 3 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej