W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknięcie Ogrodu Saskiego, zakaz korzystania z parków i innych terenów zielonych

Zamknięcie Ogrodu Saskiego, zakaz korzystania z parków i innych terenów zielonych
01.04.202013:18

Zgodnie z § 17 ust. 1. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii dzisiaj (1 kwietnia) został zamknięty Ogród Saski, w pozostałych zaś parkach pojawią się komunikaty informujące o zakazie z ich korzystania.

Ograniczenie to dotyczy również wszystkich pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością, terenów zielonych na terenie miasta. W Lublinie zakaz obowiązuje na ponad 220 ha parków, skwerów, zieleńców, m.in w takich miejscach jak: Błonia pod Zamkiem, Park Bronowicki, Plac Litewski, Plac Kaczyńskiego, Wzgórze Zamkowe, Wąwóz przy Niepodległości, Park Zawilcowa, Słomiany Rynek, Wąwóz Kalina, Park Rury, Park w Głusku, Park im. Jana Pawła II, Wąwóz przy Milenijnej i Organowej, Park na Czechowie, Wąwóz przy ul. Popiełuszki, Wąwóz przy ul. Zana i innych.

We wszystkich tych miejscach zostaną zamieszczone stosowne ogłoszenia o wprowadzonym zakazie z ich korzystania. W parkach, które mogą pełnić funkcje komunikacyjne, informacje znajdą się przy wejściach, zejściach i ścieżkach prowadzących np. do wąwozów. Prosimy mieszkańców o stosowanie się do komunikatów.

Wprowadzone ograniczenia obowiązują od 1 kwietnia do 11 kwietnia.

Zakaz nie dotyczy:

  • wykonywania czynności zawodowych, zadań służbowych lub pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonych na terenach, na podstawie umów zawartych w tym zakresie;
  • działań wynikających z konieczności ochrony zdrowia i życia ludzi oraz, wobec braku innych rozwiązań, zapewnienia bezpieczeństwa powszechnego lub ochrony interesu publicznego;
  • wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu.