W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin zaprezentował miejską zieleń na Green Days

Lublin zaprezentował miejską zieleń na Green Days
12.04.201709:30

W ramach Międzynarodowej wystawy Green Days odbywającej się  6-9. 04.2017 w podwarszawskim Nadarzynie, Urząd Miasta Lublin oraz Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprezentowały działania związane z zagospodarowaniem terenów zieleni w mieście.

W ramach prezentacji udostępniono uczestnikom imprezy cztery wystawy złożone z  projektów koncepcyjnych realizowanych min. na terenie Modelowej Rewitalizacji Lublina. Ponadto w ramach panelu „Współczesne trendy i wyzwania w projektowaniu terenów zieleni w miastach” przedstawiciele Urzędu Miasta i KUL wygłosili referaty  "Pierwszy Zielony Budżet Obywatelski Miasta Lublina, a w nim pierwsza "Zielona sala wykładowa" oraz "Rola architektury krajobrazu w Modelowej Rewitalizacji Lublina". Urząd Miasta reprezentował Marek Poznański, Menadżer Śródmieścia, a Instytut Architektury Krajobrazu KUL Wojciech Januszczyk, architekt krajobrazu.

Opisy prezentacji:

  1. "Pierwszy Zielony Budżet Obywatelski Miasta Lublina, a w nim pierwsza "Zielona sala wykładowa"
    To prezentacja dotycząca ogłoszonego w 2016 roku w Lublinie, pierwszego w kraju "Zielonego Budżetu Obywatelskiego", w którym mieszkańcy miasta mogli zgłaszać swoje pomysły na zagospodarowanie zielenią terenów miejskich.  Jednym z wybranych przez komisję projektów jest prezentowana "Pracowania w przestrzeni" czyli  pierwsza w kraju " Zielona sala wykładowa", której celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców na funkcjonalny charakter terenów zieleni.
  2. "Rola architektury krajobrazu w Modelowej Rewitalizacji Lublina"
    To prezentacja działań partycypacyjnych  i raportu dotyczącego terenów zieleni zrealizowanego w ramach procesu Modelowej Rewitalizacji Lublina. Autorzy raportu przy wsparciu koordynatorów z ramienia Urzędu Miasta przeprowadzili inwentaryzację potencjalnych i istniejących ( zdegradowanych)  terenów zieleni na obszarze modelowej rewitalizacji. Proces ten został uzupełniony o kolejne działania realizowane już przez Instytut Architektury Krajobrazu KUL, UM Lublin i Fundację Krajobrazy o warsztaty "Ogrody na dachach"   w których studenci zaprezentowali swoje pomysły na dachy zielone na terenie Modelowej Rewitalizacji Lublina.

Wystawy:

  • Wystawa 1

Prezentacja projektu "Zielonej Sali Wykładowej" czyli pierwszej w kraju "Pracowni w przestrzeni", który zostanie zrealizowany w ramach "Zielonego Budżetu Obywatelskiego" na terenie Modelowej Rewitalizacji Lublina.

  • Wystawa 2

Prezentacja koncepcji zagospodarowania terenów zdegradowanych na obszarze Modelowej Rewitalizacji Lublina.

  • Wystawa 3

Prezentacja prac Studentów Instytutu Architektury Krajobrazu KUL zrealizowanych w ramach warsztatów " Ogrody na dachach" na obszarze Modelowej Rewitalizacji Lublina.

  • Wystawa 4

Prezentacja prac realizowanych przez studentów kierunku Architektura Krajobrazu KUL w ramach programowych zajęć projektowych.