W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

O dobrych praktykach w zamówieniach publicznych. Lublin, partnerem projektu

O dobrych praktykach w zamówieniach publicznych. Lublin, partnerem projektu
22.04.201614:53

Partnerzy projektu, będą wspólnie wymieniać się doświadczeniami i wiedzą w zakresie problematyki związanej z procedurą udzielania zamówień publicznych i tworzeniem rozwiązań, dzięki którym możliwe jest wspieranie rozwoju lokalnej społeczności, gospodarki i środowiska poprzez sprawne zarządzanie procesem rozdysponowywania środków publicznych.

Sieć Procure działa na zasadzie włączania we współpracę nie tylko władz lokalnych miast partnerów, ale również poprzez działania skierowane do tzw. anchor institutions – instytucji zakotwiczonych w lokalnej strukturze ekonomicznej i społecznej, organizacji mających szczególne znaczenie dla miasta i jego otoczenia. Są to instytucje pełniące rolę głównych pracodawców, dysponujące znacznymi środkami publicznymi na zakup towarów i usług, na trwale związane z miastem takie jak m.in. urzędy, instytucje ochrony zdrowia, służby mundurowe, uniwersytety, duże prywatne przedsiębiorstwa sektorowe.

W związku z wprowadzeniem nowych rozwiązań prawnych w zakresie udzielania zamówień publicznych w Unii Europejskiej w lutym 2014 r. możliwie jest stosowanie bardziej innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Nowe regulacje mają za zadanie ułatwić dostęp małych i średnich przedsiębiorców do udziału w procedurach udzielania zamówień publicznych, tworząc tym samym możliwość pośredniego wykorzystania środków publicznych dla rozwijania lokalnej gospodarki i wspierania lokalnych społeczności.

Sieć Procure tworzą Lublin (Polska); Koszalin (Polska), Albacete (Hiszpania), Almelo (Holandia) pod przewodnictwem lidera sieci Preston City Council (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii). Lider projektu od ponad 2 lat prowadzi badania i prace związane z tematyką wykorzystania zamówień publicznych dla rozwoju lokalnego. Wsparcie merytoryczne dla miast sieci zapewnia Ekspert Matthew Jackson, Zastępca Dyrektora Centre for Local Economic Strategies – organizacji badawczej i think-tanku z siedzibą w Manchesterze.