W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Program partycypacji społecznej Miasta Lublin doceniony przez ekspertów

Program partycypacji społecznej Miasta Lublin doceniony przez ekspertów
16.01.201712:29

Program partycypacji społecznej Miasta Lublin "Twoje miasto, Ty decydujesz" został doceniony przez ekspertów i zarekomendowany przez Polskę do prezentacji podczas 9. Europejskiej Konferencji Jakości 2017, która odbędzie się w dniach 15-16 maja 2017 r. na Malcie. Spośród 10 zgłoszonych przez różne podmioty praktyk, eksperci wybrali dwie - jedną z Lublina, drugą zgłoszoną przez Izbę Celną w Białymstoku tj. Asystent Granica – wirtualny przewodnik po polskich przejściach granicznych.

Eksperci docenili użyteczność, innowacyjność i adaptacyjność programu Miasta Lublina, zaś szczególną uwagę zwrócili na inicjatywę Zielonego Budżetu Obywatelskiego – mechanizmu, który umożliwia mieszkańcom i mieszkankom zgłaszanie pomysłów w zakresie tworzenia nowych lub doskonalenia istniejących obszarów zielonych.

Kolejnym krokiem będzie ocena praktyki przez organizatorów konferencji, którzy podejmą ostateczną decyzję, czy dana praktyka, przesłana przez kraj członkowski UE, będzie prezentowana podczas konferencji na Malcie.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Departamentu Służby Cywilnej KPRM.
 
Dziewiąta Europejska Konferencja Jakości, która odbędzie się na Malcie  w dniach 15 – 16 maja 2017 r., odbywa się w ramach współpracy Polski w Europejskiej Sieci Administracji Publicznej (EUPAN) i jest organizowana cyklicznie, co dwa lata. Konferencja stanowi platformę wymiany, ale też promocji dobrych praktyk w krajach UE.

Wybór praktyk jest kilkustopniowy. W pierwszej kolejności spośród nadesłanych zgłoszeń Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego wybrał najlepsze praktyki samorządowe (maksymalnie 5) i przesłał je do Departamentu Służby Cywilnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (pełniącego funkcję Single Contact Point dla Polski w ramach przygotowań do konferencji). Następnie Departament wybrał dwie najlepsze praktyki z całej administracji. Ostateczna decyzja o tym, czy dana praktyka będzie prezentowana należeć jednak będzie do organizatorów konferencji na Malcie – podczas 20 sesji zostanie zaprezentowanych 36 dobrych praktyk z całej Europy.