W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Punkt Obsługi Cudzoziemców

 

We wrześniu 2014 roku w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14 powstał Punkt informacyjny dla cudzoziemców i cudzoziemek. To miejsce, w którym:

  • załatwisz meldunek w Lublinie,
  • dowiesz się, jak i gdzie załatwić inne formalności związane z pobytem w Polsce
  • dostaniesz informacje na temat życia codziennego w Lublinie
  • dowiesz się, gdzie możesz uczyć się języka polskiego oraz co jeszcze przygotowały dla Ciebie organizacje działające w Lublinie (spacery po Lublinie, warsztaty, spotkania i inne).
a wszystko to w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim.
 
Zapraszamy w godzinach:
poniedziałek i wtorek : od 7.45 do 16.45
środa, czwartek, piątek: od 7.45 do 15.15
 

Kontakt:
Biuro Obsługi Mieszkańców,
ul. Wieniawskiej 14, Lublin
telefon +48 81 466 1009,
e-mail:

 

Meldunek

Jeśli mieszkasz w Polsce, powinieneś(aś) się zameldować - czyli zgłosić swój pobyt (czasowy lub stały) w danym miejscu zamieszkania. Obowiązek ten dotyczy zarówno obywateli polskich, jak i cudzoziemców i cudzoziemki.

Jeśli jesteś obywatelem(ką) Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinu, Norwegii lub Szwajcarii, powinieneś(aś) się zameldować najpóźniej 30 dni od przyjazdu. Obywatele i obywatelki wszystkich pozostałych państw świata muszą zameldować się najpóźniej czwartego dnia licząc od dnia przybycia. Pamiętaj, że możesz zameldowac się jedynie na taki okres, jaki jest wskazany w Twojej wizie czy innym dokumencie uprawniającym do pobytu w Polsce.

Zameldować się możesz w Punkcie Obsługi Cudzoziemców Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14 w Lublinie.

Potrzebne będą:

  • wypełniony formularz meldunkowy (pobierz druk formularza zameldowania czasowego - pamiętaj, by wydrukować go dwustronnie)
  • dokument uprawniający do pobytu w Polsce
  • ważny dokument podróży (w przypadku obywateli(ek) UE może to być inny dokument potwierdzający tożsamość)
  • umowa najmu, w której figuruje imię i nazwisko cudzoziemca, lub
  • akt notarialny lub inny dokument poświadczający prawo do własności mieszkania (obecność właściciela lub jego podpis na wniosku o zameldowanie), lub
  • 2 pieczątki z akademika na wniosku (pieczątka akademika i imienna pieczątka kierownika akademika)
  • uwaga! w przypadku osób niepełnoletnich (czyli poniżej 18 roku życia) konieczny jest podpis jedengo z rodziców/opiekuna prawnego na wniosku.

Pamiętaj, że jeśli się nie zameldujesz, możesz zostać ukarany(a) grzywną (nie dotyczy to obywateli(ek) Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii).