W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

... dziękuję Ci Babciu, dziękuję Ci Dziadku..."

... dziękuję Ci Babciu, dziękuję Ci Dziadku..."
20.01.201715:09

Ponad 200-tu seniorów uczestniczyło w spotkaniu z okazji Lubelskiego Dnia Babci i Dziadka, zorganizowanym 20 stycznia br. w auli CK Caritas Archidiecezji Lubelskiej, przez Prezydenta Miasta Lublin we współpracy z pierwszą w Polsce Szkołą SuperBabci i SuperDziadka, zainicjowaną i prowadzoną przez dr Zofię Zaorską.

Spotkanie rozpoczęło się od występu muzycznego Aleksandry Madej z Lubelskiej Szkoły Jazzu. W części merytorycznej miały miejsce 3 prelekcje. Prof. dr hab. Stanisława Steuden, z Katedry Psychologii Klinicznej Dorosłych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II omówiła zagadnienie społecznej roli babci i dziadka. Działalność pierwszej w Polsce Szkoły SuperBabci i SuperDziadka zaprezentowała dr Zofia Zaorska. Dr Wiesław Poleszak, z Pracowni Psychoprofilaktyki i Pomocy Psychologicznej, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie przedstawił potrzeby i oczekiwania wnuków wobec dziadków we współczesnych czasach.

Po części merytorycznej wystąpiły dzieci z Akademii Talentów w Lublinie pod kierownictwem Anety Dąbskiej: Korneliusz Łakomy z piosenką „Moja babcia lubi jazz”, Magdalena Krysiak z piosenką „Dyrygent” i Alicja Tarnowska z utworem „Zegar Babci”.

Część artystyczną uświetnił występ Mariusza Matery.

Wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie otrzymali piękne laurki wykonane przez dzieci z Przedszkola Nr 49 w Lublinie, Szkoły Podstawowej Nr 6 w Lublinie i Społecznej Szkoły Podstawowej im. S.F. Klonowica w Lublinie.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia wystawy przygotowanej przez uczestników projektu „Lubelskie ścieżki dziadków i wnuków”, realizowanej przez superBabcie w 2016 roku w ramach Programu „Dzielnice Kultury”.

Dużą atrakcję stanowiła część wystawiennicza z udziałem następujących podmiotów: Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie, Komenda Miejska Policji w Lublinie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Okręgowy w Lublinie, Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, Szkoła SuperBabci i SuperDziadka.

Spotkanie prowadziła red. Ewa Dados, Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów.

 

Powiązana galeria: