Koszykarki AZS UMCS zwyciężają 10 mecz w Basket Lidze Kobiet

07.02.2017

Zawodniczki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin odniosły 10. zwycięstwo w Basket Lidze Kobiet. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka pokonały TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski 72:65.

Pierwsza połowa spotkania w wykonaniu akademiczek nie należała do najlepszych. Lublinianki minimalnie wygrały pierwsza kwartę 17:14, ale w kolejnej przegrały 10:19. Ponownie dała o sobie znać słaba skuteczność i proste błędy, po których rywalki  miały szansę na wyprowadzanie swoich akcji. Do przerwy Ostrovia prowadziła 33:27.

Na początku trzeciej kwarty lublinianki doszły do głosu i szybko wypracowały sobie niewielką przewagę 37:33. Potem gra się wyrównała, ale udało im się pozostać na prowadzeniu. „Pszczółki” wygrywały 52:49. W ostatniej odsłonie ponownie lepsze były akademiczki. Do swojej przewagi dopisały jeszcze 4 punkty i wygrały 72:65.

Już w niedzielę lubelska drużyna zagra na własnym parkiecie z uczestnikiem Euroligi – CCC Polkowice, mecz rozpocznie się do godz. 18.00.