Srebrne medale na Mistrzostwach Polski K1

14.03.2017

W dniach 10-12 marca 2017 r. w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów  i Juniorów w K1 z udziałem 269 zawodników i zawodniczek z 69 klubów ( w tym 115 seniorów 24 seniorki). Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej reprezentowało dwoje zawodników - jedna juniorka i senior.

Sylwia Lewandowska  zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek Starszych w wersji K-1 w kategorii wagowej do 48 kg.  Sylwia w pierwszą walkę wygrała na punkty z Marleną Tomczyk (Victoria Szydłowiec). Natomiast walkę finałową przegrała na punkty z Zuzanną Lichą (KS Polonia 1912 Leszno Leszno), która jest również aktualną Mistrzynią Polski w wersji Low kick. Wśród seniorów Cezary Osieł zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski  w wersji K-1. Czarek pierwszą walkę wygrał z Kamilem Kasowskim (Nowotarski Klub Sportow Walki). W półfinale pokonał jednogłośnie na punkty Dawida Kiesa (SILESIAN CAGE CLUB Katowice), a wyrównaną walkę o złoto przegrał na punkty z Patrykiem Kuryłekiem (MKS Wicher Kobyłka). Był to bardzo udany debiut tego zawodnika w wersji K1.