TBV Start Lublin pokonany przez Mistrza Polski

12.12.2016

30 minut trwała zażarta walka TBV Startu Lublin ze Stelmetem BC Zielona Góra. Przez ten czas mecz był na styku, mistrzowie Polski zagrali jednak znakomita czwartą kwartę i odnieśli efektowne zwycięstwo.

Gospodarze z niezwykłym animuszem rozpoczęli sobotnie spotkanie. Uważna gra w obronie i skuteczny atak przyniosły im prowadzenie 9:0. Potem co prawda do głosu doszedł Stelmet, jednak pierwsza kwarta i tak została rozstrzygnięta na korzyść naszych koszykarzy.

Świetnie prezentował się Stefan Balmazović, który ponownie był najlepszym strzelcem drużyny. Najlepsze spotkanie w tym sezonie zaliczył też Michał Jankowski, który rzucał do kosza z bardzo dobrą, 67-procentową skutecznością.

Niestety mistrzowie Polski mieli po swojej stronie więcej argumentów (aż 13 celnych trójek na 29 oddanych).

- Rzuty zza łuku wcale nie miały być naszą receptą na rywali. Po prostu gospodarze dobrze zabezpieczali strefę podkoszową, co tworzyło nam pozycje za trzy - tłumaczył trener zielonogórzan Artur Gronek.

- Nie wierzę w ten wynik, po prostu nie wierzę... Przeciwnik nie miał aż tak dużej przewagi, nam zabrakło jednak sił w czwartej kwarcie. Trzeba jednak oddać mistrzom Polski to, że zagrali świetnie - mówił z kolei Balmazović.

Podczas spotkania była prowadzona zbiórka na rzecz 21-letniego Konrada Mielczarka z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, który uległ tragicznemu wypadkowi i jest sparaliżowany. Dzięki hojności kibiców udało się uzbierać sumę 2174,83 zł.

Kolejne spotkanie lubelscy koszykarze grają na wyjeździe. 17 grudnia o godz. 18 gości ich BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

źródło: startlublin.pl