Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF 1,5 miliarda zł inwestycji w SSE Podstrefie Lublin

23.11.201714:54

Dane podsumowujące działalność SSE Podstrefy Lublin po trzecim kwartale 2017 roku wykazały, że działający tam przedsiębiorcy zrealizowali już inwestycje o łącznej wartości przekraczającej 1,5 miliarda zł.

W tym roku świętujemy 10 lat działalności Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec w Lublinie. Utworzenie w naszym mieście specjalnej strefy infrastrukturalnie dostosowanej do potrzeb przedsiębiorców pozwoliło w znaczącym stopniu odbudować potencjał lubelskiego przemysłu, który odzyskał i wciąż umacnia pozycję niekwestionowanego lidera Polski Wschodniej.

Na 128 hektarach wchodzących w skład Podstefy Lublin działa już 45 przedsiębiorców, a 15 kolejnych przygotowuje się do rozpoczęcia operacji w SSE. Zainwestowali oni już ponad 1,5 miliarda zł w zakłady produkcyjne, hale magazynowe i obiekty biurowe, a kolejne deklarowane nakłady inwestycyjne przekraczają 1,1 mld zł. Dzięki zrealizowanym projektom na terenie strefy pracuje dziś niemal 4 tys. osób, spośród których ponad 2,7 tys. obsadziło nowoutworzone miejsca pracy.

Miasto Lublin jest przygotowane do dalszego rozwoju SSE Podstrefy Lublin związanego z poszerzaniem jej terenu o nowe grunty i przyciąganiem do miasta nowych inwestorów z kluczowych branż dla lubelskiej gospodarki. W tym celu czeka na przyjęcie nowych przepisów dotyczących działalności SSE w Polsce, które obecnie są tworzone w Ministerstwie Rozwoju.

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)