Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Czy Twoja firma jest gotowa na europejskie granty wspierające innowacje?

10.03.201709:03

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Lublinie zaprasza przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw na bezpłatne szkolenie pt.:  
Czy Twoja firma jest gotowa na europejskie granty wspierające innowacje? „Instrument MŚP” w ramach programu HORYZONT 2020.

Komisja Europejska aktywnie wspiera małych i średnich przedsiębiorców. Przykładem tego  są liczne projekty finansowane z programu HORYZONT 2020. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się np. granty typu "Instrument MŚP". Wspierają one innowacje w przedsiębiorstwach  na różnym etapie ich realizacji. Dodatkowo wsparcie to jest bezzwrotne i nie ma charakteru pomocy publicznej. Dzięki tej i innym inicjatywom KE znacząco wzrosło uczestnictwo sektora prywatnego w programach ramowych UE.

W trakcie szkolenia omówione zostaną następujące tematy:

  • ogólne zasady uczestnictwa w programie HORYZONT 2020,
  • rodzaje grantów H2020, z których korzystać mogą mali i średni przedsiębiorcy,
  • informacje na temat działania „Instrument MŚP”,
  • praktyczne informacje na temat poprawnego przygotowania wniosku aplikacyjnego do „Instrumentu MŚP”, procedury aplikacyjnej oraz korzystania z elektronicznego systemu składania wniosków w serwisie Participant Portal.

Szkolenie odbędzie się 24 marca 2017 r. (piątek), w sali B212 w Instytucie Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk w Lublinie (budynek B, II piętro), ul. Doświadczalna 4, w godzinach 11:00 - 13:00.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej RPK Lublin www.rpklublin.pl  w zakładce "SZKOLENIA".

Zgłoszenia przyjmujemy do 23 marca 2017 r. Ze względu na charakter zajęć oraz liczbę miejsc w sali seminaryjnej, ograniczamy liczbę uczestników do 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy rejestrować się tylko w przypadku niezawodnego przybycia i apelujemy  o nieblokowanie miejsc.

Wszelkich informacji związanych ze spotkaniem udzielają:

  • p. Sylwia Nowak, e-mail: , tel.: 81 744 50 61 w.118
  • p. Michał Marszałowicz, e-mail: , tel.: 81 744 50 61 w.118 

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)