W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dołącz do wydarzenia Biała Niedziela realizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie!

Dołącz do wydarzenia Biała Niedziela realizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie!
26.05.202315:44

Biała Niedziela na stałe wpisała się w harmonogram uczelnianych wydarzeń. Zeszłoroczna edycja, która była pierwszą po pandemicznej przerwie, pokazała jak ważna i potrzebna jest to inicjatywa. Poprzednie edycje wydarzenia organizowanego przez Zarząd Samorządu Studentów wspólnie z organizacjami studenckimi UMLub przyciągały rzeszę zaciekawionych mieszkańców. Tak duże zainteresowanie sprawiło, że Biała Niedziela była wielokrotnie doceniana przez Komisję Wyższego Szkolnictwa Medycznego w konkursie „Samo – rządź”, tym samym promując Uniwersytet Medyczny w Lublinie wśród innych uczelni medycznych. Biała Niedziela od momentu powstania stanowiła również niepowtarzalną okazję do integracji i współpracy studentów z tak wielu kierunków, organizacji uczelnianych i kół naukowych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Projekt tegorocznej Białej Niedzieli zgłoszony przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został laureatem III Edycji Konkursu „Lublin Akademicki”, dzięki czemu otrzymał dodatkowe środki na realizację akcji, pochodzące z budżetu Miasta Lublin.

Inicjatywa, która organizowana była przez Samorząd Uczelni od lat, w tym roku przybierze inną niż w poprzednich latach formę i zyska niespotykany wcześniej rozmiar. Wydarzenie będzie trwać przez cały tydzień, w czasie którego mieszkańcy miasta będą mieli dostęp do szeregu wykładów i warsztatów, otwartych dla wszystkich zainteresowanych.

Przez cały okres trwania – od 29 maja do 3 czerwca, każdy będzie miał możliwość by poszerzyć wiedzę oraz rozwiać wszelkie swoje wątpliwości w zakresie zdrowia. Szczególnie duży nacisk położony zostanie na tematykę zdrowia psychicznego, którego ochrona w obecnych czasach stanowi szczególnie duże wyzwanie. Wydarzenie będzie zwieńczone finałem, odbywającym się jak co roku na Placu Litewskim, w niedzielę 4 czerwca w godzinach 11:00-17:00.

Wtedy to mieszkańcy regionu będą mieli dostęp do szeregu nieinwazyjnych procedur diagnostycznych, porad oraz konsultacji specjalistów takich jak: dietetyk, kardiolog czy stomatolog. Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby skorzystać z pomocy i porad tak wielu specjalistów medycznych w jednym miejscu. Nie tylko dorośli będą mogli wziąć udział w wydarzeniu. Najmłodsi mieszkańcy Lublina również odnajdą tego dnia coś dla siebie! Przewidziane są między innymi pokazy pierwszej pomocy, której podstawy należy przyswajać już od najmłodszych lat. Dodatkowym elementem, niespotykanym w poprzednich latach, będą wykłady autorytetów w dziedzinie profilaktyki zdrowotnej, które zostaną wygłoszone podczas finału.

Wierzymy, że tegoroczna edycja pozwoli szerokiemu gronu osób poszerzyć swoją wiedzę w zakresie profilaktyki i zdrowia. Takie możliwości są dziś niezmiernie ważne, zwłaszcza w świetle szerzącej się dezinformacji. Inicjatywa wpisuje się również w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży, tytułu który w tym roku nosi miasto Lublin, podkreślając ważną rolę Lublina jako ośrodka akademickiego oraz miejsca realizacji znaczących inicjatyw społecznych.

Więcej na stronie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Nasze projekty