W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dwa kolejne wykłady Visiting Professors in Lublin

Dwa kolejne wykłady Visiting Professors in Lublin
22.05.202312:30

Zapraszamy na kolejne dwa wykłady w ramach miejskiego programu Visiting Professors in Lublin. Spotkania z przedstawicielami świata nauki są ogólnodostępne i bezpłatne. Odbędą się 23 maja (wtorek).

– Projekt Visiting Professors in Lublin jest jednym z działań miasta na rzecz rozwoju akademickości. Koncentruje się na wsparciu jednostek naukowych w nawiązywaniu i utrzymaniu współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Dzięki udziałowi w programie, uczelnie i instytuty naukowe z naszego miasta korzystają ze wsparcia finansowego w organizacji wizyt w Lublinie uznanych i wybitnych naukowców oraz ludzi biznesu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W drugiej edycji miejskiego programu Visiting Professors in Lublin nasze miasto odwiedzi łącznie sześć wybitnych osobistości świata nauki. Do grona naukowców, których gościmy w Lublinie, w tym tygodniu dołączą przedstawiciele uczelni z Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Prof. Clivea Wynne z Arizona State University przedstawi wykład - „Who’s a good dog? Why a shelter dog might be your new best friend”. Głównym tematem jego zainteresowań zawodowych jest zachowanie psów i ich dzikich krewnych. Podczas wystąpienia Clive Wynne poruszy tematykę psów schroniskowych, w tym problemów adaptacyjnych oraz ich leczenia. Profesor jest autorem wielu artykułów naukowych opublikowanych w międzynarodowych czasopismach naukowych oraz książek, w tym m. in. pozycji „Tajemnice umysłów zwierząt” czy „Pies jest miłością. Dlaczego i jak Twój pies Cię kocha”. Spotkanie zaplanowano w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie 23 maja o godz. 15.00. Wykład odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. Naukowiec przebywa w Lublinie w dniach 21-26 maja, na zaproszenie Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Więcej informacji na temat wizyty profesora znajduje się na stronie UP.

Biorący udział w finansowanym przez Miasto programie Visiting Professors in Lublin Instytut Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk zaprosił do naszego miasta prof. Stephana Petha z Uniwersytetu Leibniza w Hanowerze. Naukowiec jest jednym z liderów badań nad zrozumieniem złożonego i zróżnicowanego środowiska, jakim jest gleba oraz poznaniem procesów fizykochemicznych i biologicznych, które w niej zachodzą. Jego lubelski wykład nosi tytuł „Trójwymiarowe obrazowanie gleby”. Spotkanie prowadzone w języku angielskim odbędzie się 23 maja o godz. 11.00 w Auli Instytutu Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk przy ul. Doświadczalnej 4.

Dodatkowo, w ramach wizyty profesora realizowanej w Lublinie w dniach 21-26 maja, Instytut Agrofizyki PAN zaprasza również doktorantów i pracowników, a także wszystkich zainteresowanych tematyką badań gleb na prowadzone przez niego seminarium naukowe pt. „(Mikro-)mechaniczne procesy w glebach oraz ich znaczenie dla funkcjonowania gleby”. Seminarium odbędzie się 25 maja w Auli Instytutu Agrofizyki przy ul. Doświadczalnej 4 w godzinach 11.00-13.00 i będzie okazją do bezpośredniej dyskusji z zaproszonym Gościem.

Więcej informacji na temat miejskiego programu Visiting Professors.

Nasze projekty