W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lub-Invest 2019 - konferencja dla biznesu w ramach KIEW

11.09.201910:44

Lub-Invest to wydarzenie organizowane od 2010 roku, stanowi platformę do dyskusji na temat biznesu, międzynarodowych partnerstw i rynków zbytu. Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi Inicjatyw Europy Wschodniej w dniu 23 września 2019 roku, będąc wiodącym ogniwem ścieżki biznesowej Kongresu, który jest platformą budowania trwałych relacji transgranicznych Unii Europejskiej i krajów Partnerstwa Wschodniego. A także miejscem wymiany idei i dobrych praktyk w dziedzinie współpracy międzynarodowej.

Głównym celem Wschodniego Forum Gospodarczego Lub-Invest jest wzmocnienie potencjału inwestycyjnego i eksportowego przedsiębiorców w świetle obecnych możliwości i nadchodzących wyzwań. Zaplanowane debaty będą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie promocji gospodarczej, przyciągania i obsługi inwestycji, jak również prowadzenia działalności eksportowej. Spotkanie w gronie ekspertów z całej Polski pozwoli na prowadzenie dyskusji, która w świetle zmieniających się perspektyw i oferty, jaką prezentują poszczególne regiony, może zaowocować nowymi pomysłami i rozwiązaniami.

Wschodnie Forum Gospodarcze Lub-Invest odbędzie się w sali 101 AGRO II Uniwersytetu Przyrodniczego.

Przewidziano następujące debaty:

  • 14:00 - 15:30 „Czy transgraniczność będzie kołem zamachowym gospodarki Unii Europejskiej i krajów Europy Środkowo-Wschodniej?”
  • 15:45 - 17:15 „Internacjonalizacja polskich firm oraz ich promocja na perspektywicznych rynkach z wykorzystaniem cross-border e-commerce”
  • 17:30 - 19:00 „Instrumenty biznesowej współpracy międzynarodowej”

Podczas kongresu zaplanowano również spotkania B2B oraz serię warsztatów, w tym Google Internetowe Rewolucje, gdzie zaprezentowane zostaną bezpłatne narzędzia online, które pomogą w osiągnięciu celu eksportowego firmy. Udział w szkoleniu pomoże przedsiębiorcom odpowiedzieć na pytania: jak ocenić gotowość biznesu do ekspansji zagranicznej?, jak wybrać rynki docelowe?, jak rozwinąć biznes na nowe rynki?, dlaczego warto wybrać kanał e-commerce w działalności eksportowej?

Z uwagi na ograniczoną liczbę osób mogących wziąć udział w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty będą prowadzone w języku polskim i odbędą się w 2 turach:

  • I tura  - 11:30 - 13:00 - max. 50 osób
  • II tura - 14:00 - 15:30 - max. 50 osób

Na warsztaty obowiązują zapisy do 18 września 2019 r. na adres mailowy: 

Szczegółowy program dostępny jest na stronie w zakładce Lub-Invest.

Nasze projekty