W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin dołączył do Polish Circular Hotspot

Lublin dołączył do Polish Circular Hotspot
29.01.201908:22

Lublin jest pierwszym polskim samorządem, który dołączył do sieci Polish Circular Hotspot, będącej organizacją mającą na celu promocję koncepcji gospodarki obiegu zamkniętego i w tym celu łączenie potencjału i zasobów różnych grup interesariuszy – administracji państwowej, samorządowej, biznesu, świata nauki – pod jednym szyldem.

Polish Circular Hotspot to publiczno-prywatna platforma skupiająca podmioty, być może na co dzień ze sobą konkurujące, ale które dzięki kooperacji i dostępowi do wspólnych zasobów mogą osiągnąć więcej zarówno dla rozwoju idei gospodarki obiegu zamkniętego jak i dla własnych interesów.

Misją Circular Hotspot jest wspieranie światowej społeczności, biznesu, miast i rządów w transformacji w kierunku gospodarki cyrkularnej poprzez praktyczne i skalowalne rozwiązania, które pomogą rozwiązać największe wyzwanie ludzkości jakim są kurczące się zasoby naturalne.

Podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach, 7 grudnia 2018 roku, zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Polish Circular Hotspot a Holland Circular Hotspot, Circular Change (Słowenia), Zero Waste Scotland, Circular Norway oraz Luxembourg Circular Hotspot. Tym samym polski hotspot dołączył do grona wiodących europejskich organizacji z obszaru circular economy.

Lublin z populacją 340 tys. mieszkańców to największy ośrodek gospodarczy i akademicki w Polsce Wschodniej, a zarazem jedyne miasto makroregionu o profilu metropolitalnym. Lublin, zaliczany do najdynamiczniej rozwijających się polskich miast, plasuje się na czołowych miejscach rankingów zrównoważonego rozwoju i jakości życia. W lubelskiej koncepcji inteligentnego miasta kluczową rolę odgrywa jakość życia zmieniająca się dzięki zrównoważonemu zarządzaniu miastem. Jednym z elementów tego procesu jest stopniowa ewolucja gospodarki w kierunku ekonomii cyrkularnej. Gmina Lublin angażuje się w gospodarkę o obiegu zamkniętym poprzez wspieranie przemysłów kreatywnych, uczestnictwo w projekcie FORCE - cities cooperating FOR Circular Economy oraz organizowanie akcji edukacyjnych dla mieszkańców.

Nasze projekty