W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Lublin poszukuje pracodawców dla obywateli Ukrainy

Miasto Lublin poszukuje pracodawców dla obywateli Ukrainy
01.03.202210:33

W związku z trwającą wojną w Ukrainie i kryzysem migracyjnym, Miasto Lublin zbiera informacje na temat możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy w firmach prowadzących działalność gospodarczą w mieście Lublin lub w województwie lubelskim.

– Obywatele Ukrainy, którzy szukają schronienia w naszym mieście, oprócz pomocy medycznej, rzeczowej czy transportowej, muszą mieć dostęp do rzetelnych informacji, a zgromadzone w jednym miejscu oferty pracy dadzą taką możliwość. Dlatego zachęcam wszystkie firmy z Lublina, ale również z województwa lubelskiego o przekazywanie informacji o możliwościach zatrudnienia naszych ukraińskich sąsiadów. To kolejna forma wsparcia jaką możemy zaoferować w tym trudnym dla nich czasie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy poprzez formularz zgłoszeniowy. W formularzu, oprócz krótkiego opisu firmy, pracodawca może określić profil poszukiwanych pracowników, a także wskazać formy dodatkowego wsparcia, jakie jest w stanie zapewnić pracownikom i/lub ich rodzinom. Wszystkie oferty zostaną przetłumaczone na język ukraiński i docelowo, wraz z danymi kontaktowymi, umieszczone na stronie: www.gospodarczy.lublin.eu/ukraina.

Więcej informacji dla chętnych pracodawców udziela Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, e-mail: biznes@lublin.eu, tel. 81 466 25 08.

Nasze projekty