W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Oficjalnie otwarcie zakładu produkcyjnego firmy Elpes
16.05.201914:40

Elpes to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie zajmujących się produkcją opakowań. Specjalnością przedsiębiorstwa jest produkcja tub laminatowych stosowanych przede wszystkim w branży kosmetycznej. We środę, 15 maja 2019 r., miała miejsce oficjalna inauguracja działalności Elpes w Lublinie. Siedziba firmy mieści się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomiczne, przy ul. Braci Krausse 5. Oprócz pomieszczeń biurowych i biura Zarządu znajduje się tam nowoczesna hala produkcyjna z magazynem wysokiego składowania.

– Zawsze cieszy mnie fakt, że nowi inwestorzy podkreślają wybór naszego miasta ze względu na jego dynamiczny rozwój i otwartość. Kolejną firmą, która zdecydowała się zainwestować w Lublinie jest firma Elpes. Jej działalność doskonale wpisuje się w przemysłowy charakter lubelskiej podstrefy. Szczególna dbałość o środowisko, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w zakładzie produkcyjnym firmy, stanowi wartość dodaną dla budowania społecznej odpowiedzialności i klimatu gospodarczego Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Duża część klientów Elpes to firmy z branży kosmetycznej. Głównym udziałowcem Elpes jest polski pionier w dziedzinie produkcji tub laminatowych, który ponad 20 lat temu zdecydował się zainwestować w produkcję tego typu opakowań w Polsce. Dziś tuby laminatowe, to jeden z najbardziej pożądanych rodzajów opakowań w branży kosmetycznej. Działalność Elpes nie ogranicza się tylko do tego segmentu rynku. Produkowane w lubelskiej fabryce tuby z powodzeniem znajdą zastosowanie także w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej i innych.

– Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijająch się firm w branży. Dzieje się tak za sprawą naszej elastyczności, otwartości i doświadczenia. Mimo, że Elpes jest młodą firmą, to wielu z naszych pracowników posiada średnio 15-letnie doświadczenie w produkcji tub laminatowych. Jesteśmy otwarci na wszystkich klientów, bez względu na specyfikę i wielkość firmy. Posiadamy najnowcześniejszy sprzęt i od niedawna doskonałą, dającą ogromne możliwości fabrykę w Lublinie oraz fantastyczną załogę. Wybraliśmy Lublin, bo to miasto, które doskonale do nas pasuje – otwarte, rozwijające się i przyjazne. Jest też coraz lepiej skomunikowany z resztą świata. Wierzymy, że nasza firma będzie rozwijać się razem z Lublinem i bardzo chcemy, aby działalność Elpes również przyczyniła się do postępu tego wspaniałego miasta – mówi Marek Jaroszyński, Prezes Zarządu Elpes.

Docelowo w lubelskiej fabryce będzie pracować około 40 osób. Budynek o powierzchni ok. 2 500 m2 jest zaprojektowany tak, aby dawać możliwość dalszej rozbudowy. Przestrzeń biurowa wraz z pomieszczeniami socjalnymi zajmuje powierzchnię 500 m2. Hala produkcyjna o wielkości 1 000 m2 mieści najnowocześniejszy szwajcarski park maszynowy, z maszynami drukującymi oraz dwiema liniami produkcyjnymi. Dzięki zastosowaniu odpowiednich metod produkt finalny jest identyczny i charakteryzuje się najwyższą jakością. Produkcja tub laminatowych odbywa się na wysokowydajnych maszynach, które w maksymalny sposób dbają o środowisko minimalizując zużycie energii elektrycznej. Nowa siedziba Elpes posiada także przestronny magazyn wysokiego składowania o powierzchni 1 000 m2.

Firma podąża za najnowszymi trendami na rynku opakowań wzbogacając wciąż i modyfikuje swoją ofertę. W ostatnim czasie wprowadziła między innymi nowe zamknięcie tuby – nakrętkę octagonalną. W strukturze tub produkowanych w Lublinie wprowadzone zostało innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia znaczne zmniejszenie zużycia materiałów potrzebnych do ich wytworzenia.

Kultura organizacyjna Elpes opiera się na pięciu podstawowych wartościach, które towarzyszą firmie w codziennej pracy. Te wartości, to: doświadczenie, odpowiedzialność przejawiająca się otwartością i transparentnością wobec Partnerów, dbanie o ludzi, troska o zrównoważony rozwój i środowisko naturalne. Mając na szczególnej uwadze dbałość o środowisko naturalne firma Elpes, wraz z niemieckim liderem w produkcji laminatu, zaangażowała się w proces rozwoju technologii produkcji tuby w pełni nadającej się do recyklingu.

Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Podstrefa Lublin zlokalizowanych jest 70 przedsiębiorstw, z których już 57 rozpoczęło działalność, inwestując ponad 1,8 mld zł i deklarując kolejne inwestycje na poziomie ponad 1,1 mld zł. W przedsiębiorstwach na terenie Podstrefy Lublin zatrudnienie znalazło niemal 4 400 pracowników, z tego 3 221 to nowoutworzone miejsca pracy.

Nasze projekty