W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent Miasta Lublin wręczył Nagrody Gospodarcze

Prezydent Miasta Lublin wręczył Nagrody Gospodarcze
19.10.201820:48

12 firm zostało laureatami tegorocznego Konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas corocznej Gali Przedsiębiorczości wieńczącej Konkurs, w której uczestniczyło wielu przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin została ustanowiona w 2008 roku. Jej celem jest uhonorowanie firm, które przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina, stosując najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.

- Konkurs promuje przedsiębiorstwa, które cechują się stabilnością rozwoju i dobrymi wynikami finansowymi, jednocześnie działają w sposób przejrzysty a odnosząc sukces ekonomiczny nie zapominają o społecznej odpowiedzialności. Jestem dumny z tego, że rokrocznie wraz z członkami Kapituły mogę wyróżnić lubelskich przedsiębiorców tą prestiżową nagrodą – powiedział dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Tegoroczne wydarzenie rozpoczęło wystąpienie wybitnego managera oraz współtwórcę potęgi spożywczej Grupy MASPEX Pana dr Krzysztofa Pawińskiego, który zaprezentował najważniejsze czynniki, które mają wpływ na budowę innowacyjnej firmy w Polsce i za granica.

- Maspex przeszedł drogą polskiego kapitalizmu bez skrótów – można powiedzieć od garażu do dużej, europejskiej spółki - powstał na parytecie ciężkiej pracy – a nie kapitału. Dlaczego się udało? Po pierwsze działaliśmy wspólnie. Uważam, że mam unikalną grupę wspólników – przyjaciół. Nie poróżniły nas pierwsze sukcesy i pierwsze zarobione pieniądze. Udało się nam też skupić wokół siebie fantastyczny zespół współpracowników. To co nas wyróżniało na początku to wiara, że się uda, to marzenia o stworzeniu polskiej firmy o europejskich standardach. Wyróżniała nas pasja do tego co robimy.  I co najważniejsze - ta pasja do tej pory w nas jest. Podobnie jest w Lublinie. Bez dobrej współpracy z gospodarzami miasta, jak i zarządem strefy ekonomicznej tak dynamiczny rozwój naszej firmy - nie byłby możliwy. Od 2003 roku, kiedy Lubella weszła w skład Grupy Maspex, zainwestowaliśmy w Lublinie 400 mln zł – głównie w obszar produkcyjno-logistyczny, rozbudowę zaplecza surowcowego, w tym obejmującego przemiał zbóż. Dzięki tym inwestycjom firma Lubella może być wizytówką przemysłu spożywczego nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Co także bardzo ważne - Lublin to jedyne w naszej Grupie miasto uniwersyteckie – co daje nam dostęp do świetnie wykwalifikowanej kadry. To duża wartość dodana. Obecnie zatrudniamy ponad 460 osób. Im bardziej się rozwijamy, tym coraz więcej firm i osób z regionu Lubelszczyzny korzysta ze współpracy z naszą spółką – powiedział dr Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex.

W tegorocznej edycji nagrody przyznano w 5 kategoriach. Tradycyjnie, wyróżnienia trafiły także do autorów najlepszych prac dyplomowych oraz najlepszych pracodawców w Lublinie. Wspólnym mianownikiem wszystkich laureatów jest przyczynianie się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina.

KATEGORIA MŁODE FIRMY

Nagroda Główna:

 • EVOTEC Sp. z o.o. za dostarczanie własnych rozwiązań do największych firm z branży automitive, sukcesywny rozwój firmy oraz opracowanie i użycie materiału, który do tej pory nie został wykorzystany przez żadną z innych firm na świecie, a który jest rozwiązaniem wielu problemów produkcyjnych.

Wyróżnienie:

 • KLEMENT REAL ESTATE (AMERPHARMA) za nieustanny rozwój produktów, najwyższą jakość współpracy oraz budowę dobrych i długoterminowych relacji.

KATEGORIA OBECNOŚĆ NA RYNKU GLOBALNYM

Nagroda Główna:

 • uPaid Sp. z o.o. za wprowadzanie markowych rozwiązań technologicznych dla liderów branży płatności mobilnych oraz e i m-commerce, a także zdobycia poziomu lidera na rekomendowanej liście dostawców rozwiązań płatniczych.

Wyróżnienia:

 • Mastermedia Cioczek i Wójciak Sp. J. za budowę świadomości wysokiej jakości polskich produktów za granicami kraju oraz sukcesywny wzrost eksportu sprzedaży;
 • Spiżarnia Sp. z o.o. za stały wzrost jakości obsługi, rosnące zaufanie wśród klientów, a także promocję polskiej żywności wśród zagranicznych konsumentów.

KATEGORIA DUŻE FIRMY – LOKOMOTYWY GOSPODARCZE MIASTA

Nagroda Główna:

 • Polskie Zakłady Zbożowe Lubella GMW Sp. z o.o. za aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin, stworzenie wielkiego kompleksu produkcyjnego, ogromne inwestycje oraz promowanie miasta oraz regionu w swoich kampaniach o ogólnopolskim zasięgu.
 • Fabryka Cukierków "Pszczółka" Sp. z o.o. za ekspansywny rozwój, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu oraz systematyczne zwiększenie zatrudnienia w spółce;
 • POL-SKONE Sp. z o.o. za aktywną i konsekwentną realizację strategii rozwoju firmy, utworzenie kilkuset nowych miejsc pracy w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym firmy w Lublinie oraz działalność na rzecz społeczności lokalnej.

KATEGORIA INNOWACYJNOŚĆ

Nagroda Główna:

 • GT85 Polska Sp. z o.o. za intensywny rozwój firmy i jej infrastruktury B+R w tym uruchomienie laboratorium chemicznego świadczącego usługi na zlecenie podmiotów z sektora motoryzacyjnego, elektromechanicznego, lotniczego, budowlanego, maszynowego oraz medycznego.

Wyróżnienia:

 • Spółka C2C Sp. z o.o. za stabilny zrównoważony rozwój firmy, wprowadzenie własnej marki produktów oraz stosowanie innowacyjnych rozwiązań w postaci bakteriostatycznych i degradowalnych opakowań foliowych;
 • Medi-Sept Sp. z o.o. za wdrażanie własnej, nowej technologii w postaci wiedzy technicznej oraz produkcji na jej podstawie nowych produktów o szerokim spektrum bójczym.

KATEGORIA NAGRODA SPECJALNA

 • CONVERGYS INTERNATIONAL Sp. z o.o. za aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin, systematyczne zwiększanie zatrudnienia na przestrzeni ostatnich 2 lat aż o 150 %, które obecnie doprowadziło do zatrudnienia w firmie 400 osób, którzy doskonale obsługują klientów w kilku językach obcych oraz obsługują największe globalne firm w tym Samsung i Uber, a także za stworzenie unikalnego miejsca pracy, które wykracza poza standardowe rozumienie contact center.

KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ

W Konkursie na najlepszą pracę dyplomową wyróżnienie w kwocie 2000 zł otrzymali:

 • Pani Karolina Wnuk za pracę pt. „Archetypiczne podstawy kodowania marki "Lublin Miasto Inspiracji” pod kierunkiem Pani dr hab. Danuty Kępy-Figury;
 • Pan Łukasz Wnuk za pracę pt.: "Wdrożenie koncepcji Woonerfa w śródmieściu Lublina na przykładzie ul. Zielonej" pod kierunkiem Pani dr Dagmary Kociuby;
 • Pani Olga Janiszewska za pracę pt.: "Aspekty przestrzenne i społeczne rewitalizacji ulicy Lubartowskiej w Lublinie" pod kierunkiem prof. dr hab. Mariana Harasimiuka.

Nagroda Główna, w kwocie 6000 zł została przyznana:

 • Pani Annie Łukasik za pracę pt. "Rewitalizacja nabrzeża Bystrzycy na odcinku pomiędzy dawną fabryką Eternitu a mostem w ciągu al. Tysiąclecia" pod kierunkiem Pani dr inż. arch. Marzeny Siestrzewitowskiej.

Natomiast płatny 3 miesięczny staż w Urzędzie Miasta otrzymał:

 • Pan Mateusz Kapusta za pracę pt. "Projekt koncepcyjny Placu Rybnego w Lublinie” pod kierunkiem ks. dr hab. Jacka Łapińskiego.

KONKURS PRACODAWCA ROKU 2017

Zwycięzcą Konkursu „PRACODAWCA ROKU 2017”

 • w kategorii Mikroprzedsiębiorstwo – Mała Firma została firma GLOBAL PROPERTY Sp. z o.o. Natomiast
 • w kategorii Średnia – Duża Firma zwycięzcą został 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie.

Wyróżnienia zostały przyznane za efektywna współpracę z Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie, zgłaszanie wolnych miejsc pracy, zatrudnianie osób bezrobotnych, przyjmowanie stażystów i praktykantów oraz udział w przedsięwzięciach organizowanych przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie.

Nasze projekty