W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rada Studentów Lublina wybrała nowego Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącą

Rada Studentów Lublina wybrała nowego Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącą
14.03.202314:02

Podczas posiedzenia w dniu 9 marca Członkowie Rady Studentów Lublina, powołanej przez Prezydenta Miasta Lublin w 2021 r., wybrali nowego Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącą.

Funkcję Przewodniczącego Rady w drodze głosowania objął Maciej Cieciora – student anglojęzycznego kierunku International Relations na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, który aktywnie działa na rzecz społeczności akademickiej Lublina. Jako członek Welcome Center UMCS, współpracuje z Centrum Promocji UMCS i Pełnomocnikiem Rektora ds. Umiędzynarodowienia Kształcenia. Od stycznia 2023 pełni funkcję Członka Rady Programowej Europejskiej Stolicy Młodzieży w Lublinie oraz jest Członkiem Rady Doradczej ESM. W 2021 roku za całokształt pracy na rzecz społeczności akademickiej Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej przyznał mu nagrodę „Pro Juvenes” w kategorii „Student zaangażowany społecznie”.

Na Wiceprzewodniczącą Radni wybrali Żanetę Syczek – studentkę Politechniki Lubelskiej, która ukończyła studia I stopnia na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa, a aktualnie studiuje na II stopniu Edukację Techniczno-Informatyczną na Wydziale Podstaw Techniki. Na co dzień pełni funkcję Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej, gdzie razem z jego członkami wspiera studentów i dba o ich życie codzienne na uczelni. Aktywnie uczestniczy również w pracach Koła Naukowego ,,A team of Safety”.

Radni powołali również Pełnomocnika ds. umiędzynarodowienia, którym została Anastasiia Sereda – reprezentantka AIESEC Polska Oddział Lokalny Lublin.

Wspólnie stworzyliśmy plan pracy na najbliższe miesiące myśląc o projektach, które będziemy realizować dla lubelskich żaków. Aby uporządkować obszar zadaniowy radnych powołaliśmy cztery komisje, w tym komisję ds. komunikacji, współpracy, nauki oraz kultury i sportu. Będziemy również stawiać mocny akcent na działalność doktorantów, których przedstawiciele również aktywnie włączają się w działania Rady - mówi Przewodniczący Rady, Maciej Cieciora.

Radę Studentów Lublina tworzy 26 członków. Swoich reprezentantów w Radzie mają trzy studenckie organizacje działające w Lublinie AIESEC, ELSA i IFMSA oraz dziewięć lubelskich uczelni wyższych: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnika Lubelska, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, Lubelska Akademia WSEI, Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie i Akademia Nauk Społecznych i Medycznych – Akademia Nauk Stosowanych.

Nasze projekty