W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystartowały zapisy do kolejnej edycji nocnego hackathonu Let’s Code

Wystartowały zapisy do kolejnej edycji nocnego hackathonu Let’s Code
17.10.201810:28

20 godzin programowania, 9 miast w Polsce i jedna pasja! Wystartowały zapisy do kolejnej edycji nocnego hackathonu Let’s Code. Już 17 listopada zespoły pasjonatów IT rozpoczną rywalizację o zwycięski tytuł i nagrody w etapie lokalnym, a najlepsze drużyny z pierwszego etapu będą miały możliwość udziału w drugim etapie – globalnym, w którym do wygrania jest 10 000 złotych.

Nocny konkurs programistyczny Let’s Code odbędzie się już po raz 5. Składa się z dwóch etapów – lokalnego i globalnego. W tym roku na etapie lokalnym zespoły mają szansę na rywalizację w 9 lokalizacjach Sii w całej Polsce, będą to Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź, Lublin, Katowice i Rzeszów. Etap globalny polega na głosowaniu online wśród najlepszych drużyn z pierwszego etapu.

Na etapie lokalnym, celem zespołów jest stworzenie aplikacji wpisującej się w jeden z trzech tematów z obszaru biznesu, pasji lub odpowiedzialności społecznej. Na swoje zadanie mają 20 godzin, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie jury, w którego skład wchodzą specjaliści związani z biznesem, programowaniem i zarządzaniem projektami.

Etap globalny to głosowanie online. Najlepsze aplikacje z etapu lokalnego opublikowane zostaną na stronie wydarzenia. Internauci mają 5 dni, aby oddać swój głos poprzez stronę internetową i pomóc wybranej drużynie zwyciężyć. Jest o co walczyć, ponieważ nagroda główna to 10 000 PLN.

W zeszłorocznej edycji Let’s Code powstało 60 aplikacji. Mimo krótkiego czasu na ich stworzenie, uczestnicy wykazali się wiedzą, kreatywnością i dobrą organizacją. Zauważalnym trendem jest fakt, że jakość aplikacji z roku na rok jest coraz wyższa. W głosowaniu globalnym zmierzyło się 25 drużyn, a tytuł najlepszej zdobył zespół Gloo z Lublina za aplikację Petalert, która ułatwia odnalezienie zaginionego pupila.

Z każdym rokiem hackathon organizowany przez firmę Sii i staje się coraz bardziej popularny. Do poprzedniej edycji zgłosiło się, aż 350 pasjonatów IT, co dało wynik 107 zgłoszonych drużyn! W porównaniu do poprzedniej edycji wzrosła także liczba uczestników, a poziom zainteresowania mediów i patronatów lokalnych wzrósł o 345% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Rejestracja drużyn trwa od 1 października do 10 listopada na stronie www.sii.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Nasze projekty